План доходів державного бюджету не виконується насамперед через недонадходжень податку на додану вартість з ввезених товарів та акцизного податку, а також запозичень та приватизації. Про це повідомили у Рахунковій палаті.
У Рахунковій палаті назвали основні ризики для наповнення держбюджету
Що це значить
- У січні — серпні план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 46,2 млрд грн, або 4,8%.
«Який місяць поспіль ми констатуємо три основні складові недонадходжень. За 8 місяців цього року план доходів не виконаний на 30,8 млрд грн, державних запозичень — на 17,7 млрд грн і приватизації державного майна — на 6 млрд грн», — повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
«План доходів не виконаний насамперед за рахунок податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів на 26,2 млрд грн, або 12,4% та акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів — на 10,4 млрд грн, або 21 2%», — заявив він.
Він зазначив, що причин невиконання плану доходів кілька — завищені при формуванні держбюджету планові показники за окремими податками, курс гривні, темпи зростання імпорту товарів.
Що відомо
- Доходи державного бюджету в серпні 2019 року становлять 87,6 млрд грн, що на 9% нижче за план та на 6,9% менше порівняно із серпнем минулого року.
- За січень-липень 2019 року до зведеного бюджету зібрано майже 717,7 млрд грн податків і зборів, які контролюються ГФС.
- За 6 місяців 2019 року Національний банк перерахував у державний бюджет 64 898 млн грн – всю суму частини прибутку до розподілу.
Коментарі - 11
Ключевое нужно принимать бюджет с реальным курсом, а не высоким курсом закрывать бюджет.
Второе, это сделать шаги и действия, чтобы зашел инвестор и развивать экспорт.
И заявления о намерении воплотить их в жизнь украинцы, так же, как и иностранные инвесторы, слышат уже не первый год.
Дело за малым - наконец приступить к непосредственной реализации. Дорогу осилит идущий.
Пока только пшик.
Ситуация будет ясна в конце этого уже года.
21 травня 2019 року державний «Приватбанк» звернувся до Канцелярського суду американського штату Делавер з позовом про відшкодування збитків, яких, як вважає банк, він зазнав у результаті різних протиправних дій. Ці дії, вважає «Приватбанк», вчинені проти нього його колишніми власниками – Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, їхніми наближеними особами Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом та Уріелом Лейбером, а також компаніями, зареєстрованими у США. Загалом у позові йдеться про «відмивання грошей» протягом майже 10 років загальним обсягом у $470 млрд –тобто, майже 13 річних бюджетів України.
Коломойський нагрів українців ще на 6 млрд баксів...
А Роттердам+ виявився хорошим інструментом для подолання кризи в енергетиці та прибутковим для держшахт..
Экс-глава НКРЭКУ Дмитрий Вовк считает, что бизнесмен Игорь Коломойский за период действия прозрачного ценообразования на электроэнергию потерял существенную часть прибыли от энергоемких ферросплавных предприятий, поэтому теперь мстит тем, кто ввел в действие формулу «Роттердам+»....
І 5,5 млрд баксів вкрадених з Привату і виведених в офшори.. А тепер повернуті як особисті інвестиції..