У подальшому цикл пом'якшення монетарної політики Національного банку продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до середньострокової цілі 5%. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час монетарного брифінгу.
5 вересня 2019, 14:40
Нацбанк пояснив, від чого залежить темп зниження облікової ставки
Основні умови
- Темп зниження облікової ставки до нейтрального рівня 8% залежатиме від ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження, зазначив Смолій.
Так, правління Національного банку бачить можливості для швидшого зниження облікової ставки у разі прискорення реалізації структурних реформ.
Також важливою передумовою є стійке уповільнення інфляції до цілі 5%. І навпаки, у разі реалізації проінфляційних ризиків, зокрема через збереження тиску з боку попиту, процес пом'якшення монетарної політики буде більш поступовим.
Наступне засідання правління Національного банку з питань монетарної політики відбудеться 24 жовтня 2019 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.
Що відомо
- Сьогодні, 5 вересня, правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку з 17% до 16,5% річних.
- Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.
- За словами банкірів, зниження облікової ставки НБУ вплине на зниження ставок за депозитами для населення.
- За словами новообраного прем'єр-міністра Олексій Гончарука, новий уряд має намір вести діалог з Національним банком про можливість зниження ставок кредитів для бізнесу і населення. Відповідне завдання поставив глава держави.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 8
Нае8альщики.
С таким же успехом можно написать, что «рф гальмує», если посмотреть на учетную ставку в США.