Згідно з новим законопроектом про ринок землі, купувати землю сільгосппризначення в Україні зможуть усі охочі. Про це на умовах анонімності розповів один із розробників документа, повідомляє Ліга.Бізнес.
5 вересня 2019, 8:33
П'ять ключових моментів нового законопроекту щодо ринку землі
«Ринок землі в Україні буде дуже ліберальним. Купити землю зможуть усі охочі», — зазначило джерело.
Ключові моменти нового законопроекту
- По-перше, із дня набрання чинності закону одночасно буде скасовано заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення всіх форм власності.
- По-друге, можна буде продавати землю тільки на електронних земельних аукціонах.
- По-третє, право купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення буде надано громадянам України, територіальним громадам, державі та юридичним особам, зареєстрованим в Україні.
Читайте також: Іноземців допустять до ринку землі в Україні. Названо умову (відео)
- Четвертий пункт — обов'язкова реєстрація цін на земельні ділянки при проведенні транзакцій.
- П'ятий — законопроект регулює правила продажу сільгоспземель банками, а також особами, яким відповідно до законодавства не можуть належати такі землі на праві власності, наприклад, іноземцям.
Окрім того, загальна площа сільгоспземель, яка може перебувати в оренді і власності однієї особи, з урахуванням земель, які перебувають під контролем пов'язаних осіб, згідно з документом, не може перевищувати 35% площі угідь на території громади, не більше 15% області і не більше 0,5% країни.
Що відомо
- Президент доручив Кабміну розробити законопроект про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення і введення ринку землі до жовтня, а ВР — прийняти його до 1 грудня.
- Раніше Зеленський заявив, що вже в цьому році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
- Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 5
Это единственная инициатива в команде Зе, которая вызывает большие опасения…