Оплата роботи керівників на державній службі щонайменше вдвічі поступається виплатам, які отримують керівники середньої та вищої керівної ланки у приватному секторі. Про це йдеться у результатах дослідження економістів Центру економічної стратегії.
Керівники на держслужбі заробляють вдвічі менше, ніж у бізнесі (дослідження)
«Зарплата держслужбовців має бути прозорою та зрозумілою громадськості. А ще, якщо не еквівалентною, то хоча б співставною з тією, що пропонує приватний сектор. Зараз найбільш прозорою на держслужбі є структура оплати праці фахівців з питань реформ», — зауважила Ірина Піонтківська, старший економіст Центру економічної стратегії.
Як демонструє дослідження, серйозною проблемою в системі оплати праці держслужбовцям є значна частина непостійних компонентів оплати – стимулюючі надбавки та премії. Для керівників вона може становити до 48%, а серед всіх держслужбовців – 40%.
В українських реаліях ці доплати залежать значною мірою від прихильності керівництва та наявності фінансових ресурсів у державного органу, аніж від результатів діяльності працівника.
Читайте також: Українські топ-менеджери заробляють у 12 разів більше за своїх підлеглих
Загалом за 2018 рік на стимулюючі надбавки та премії виділили 32% сукупного фонду оплати праці державних службовців (приблизно 9 млрд грн).
Недостатня оплата праці керівникам і значна частка заохочувальних виплат не дозволяють залучити найкращих фахівців з приватного сектору, де посадовий оклад становить до 100% оплати праці.
Читайте також: Топ-30 найдорожчих глав українських компаній. Інфографіка
Крім того, така система зменшує ефективність використання бюджетних коштів на оплату праці.
У системі оплати праці є резерви для того, щоб збільшити вдвічі зарплати керівників у рамках існуючих бюджетних обмежень, кажуть дослідники. Для цього необхідно скасувати стимулюючі надбавки для держслужбовців, зменшити максимальний розмір надбавки за вислугу років з 50% до 30% посадового окладу.
Автори дослідження рекомендують запровадити класифікацію посад державної служби за функціональними напрямками та спрямуванням діяльності згідно з рекомендаціями експертів EU4PAR.
Що відомо
- Найвищі зарплати серед керівників держкомпаній в Україні отримують глави Нафтогазу, Укрзалізниці та Енергоатому.
- Реальна заробітна плата в Україні в липні 2019 року зросла на 9,5% в порівнянні з липнем 2018 року і на 2,4% в порівнянні з червнем 2019 року.
- Середня номінальна заробітна плата штатних працівників в липні 2019 року в порівнянні з червнем 2019 року зросла на 1,7%, в річному вимірі (до липня 2018) — на 19,6%, досягнувши 10971 грн.
Коментарі - 16
«Так, це ж особисто Зеленський за 100 днів на керівні посади в держслужбі корупціонерів призначав.»
Найдите в списке новых членов Кабмина фамилию Авакова и публично озвучьте информацию о том, что его назначили против воли президента Зеленского…
Мені доволі імпонує склад нового Кабміну за виключенням одного персонажа — Авакова.
Ну і шкодую що не залишили Ульяну Супрун.
«ангели-свинарчуки працювали»
Еще недавно Коломойский в пух и прах разносил и Порошенко и всё его окружение.
Но избирательная компания завершилась, Зеленский победит и вот уже Коломойский пишет, что может зря шельмовали Свинарчуков и за контрабанду комплектации двойного назначения им положено ордена раздавать.
Беня и Пороха начинает хоть немного, но тоже нахваливать, мол молодец, что смог сохранить страну Украина и передать Зеленскому в намного лучшем состоянии, с экономической точки зрения, чем получил сам в управление в 2014 году.
https://censor.net.ua/resonance/3144950/igor_kolomoyiskiyi_zelenskiyi_eto_matros_jeleznyak_esli_slugi_naroda_budut_bldovat_ih_raspustyat_cherez
Даже Коломойский признаёт, что много предвыборной истерики и откровенного бреда было озвучено исключительно для обнуления рейтинга Порошенко и победы на выборах.
Поэтому после победы Зеленского большинство раздутых фейков сами по себе сдулись, а открытые уголовные дела превратились в «висяки» — и в суд передавать нечего и закрыть нельзя, пока Зеленский президент.
Яркий пример — уголовное дело по краже «мониторов с секретной информацией» из ситуационной комнаты.
Уже всем известно — Порошенко ничего не воровал из АП — но дело и в суд не передают и не закрывают из-за отсу
що зарплата народного депутата повинна
відповідати позначці в 100 тисяч гривень.
«Я предлагаю 200 тыс. грн и чтобы все были на раб.местах и работали и лично голосовали»
Конечно 200 тыс грн в месяц их однозначно устроит, а вот всё остальное — фиг вам…
Глава фракции «Слуга народа» Давид Арахамия заявил о планах добавить в парламентскую систему голосования возможность отдавать голос дистанционно.
Об этом он сказал журналистам в стенах парламента.
«Моя мечта — чтобы максимум через год сделать возможным для депутатов голосовать там, где они находятся. Я, например, не понимаю, какой смысл нахождения в сессионном зале. Были заседания фракций, все знают, за что они будут голосовать. Все выступления — это пиар. А позже будет много командировок, кто-то будет на больничном. Я хочу открыть Фейсбук, и чтобы с помощью камеры или другим способом была определена моя личность», — сказал он.
33,9% граждан Украины живут за чертой бедности.
https://24tv.ua/ru/ukraina_tag1119/
улучшите этот показатель будет о чем говорить, и не нужно говорить о том что слуги народа бедуют!!! Кмон, жизнь оплачиваем мы, на харчи и хорошую одежду хватит!