Відкриття ринку сільськогосподарських земель може приносити економіці щорічно від 700 мільйонів до 1,5 мільярда доларів. Про це на брифінгу заявила в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева, передає LIGA.net.
Скільки можна заробити на ринку землі
«Цивілізований, з електронним Держгеокадастром, відкритою базою даних, нормально функціонуючий ринок як оренди, так і продажу землі, дійсно забезпечить нам, за найскромнішими оцінками, від 700 млн до 1,5 млрд доларів надходжень щороку плюс дасть мінімум 1,5% до росту ВВП», — підкреслила вона.
За її словами, на перших етапах роботи ринку землі повинні діяти деякі обмеження, наприклад, на концентрацію земель в одних руках, а також купівлю сільськогосподарських ділянок іноземцями.
Крім цього, в.о. міністра аграрної політики виступає за поетапну лібералізацію ринку. Але законопроект президента Зеленського, за її словами, із самого початку передбачає допуск до ринку землі юросіб.
Читайте також: Земельна реформа: які виникнуть ризики для власників, покупців і держави
На думку Трофімцевої, потрібна система відкритості та простежуваності кінцевих бенефіціарів компаній, які хочуть придбати сільськогосподарську землю.
«Тут ми переходимо до дійсно великого виклику, який стосується простежуваності з юридичної точки зору кінцевих бенефіціарів, і це той великий шматок підготовчої роботи, який повинен бути зроблений. Але поки це проблематичне питання», — сказала вона.
За її словами, Україна майже готова до завершення земельної реформи та відкриття ринку землі, а інші технічні питання можуть бути вирішені протягом півроку.
Що відомо
- Президент Зеленський заявив, що вже цього року в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
- Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні діятиме до 1 січня 2020 року.
Коментарі - 23
AleksandrBank
касаемо картофеля, в Украине много выращивают в Чернигове/Киевской/ Ровенской обл , в большей мере, нет складов чтобы хранить картофель, поэтому его сливают с осени, и потом если пропадает или «заканчивается» то завозят, это в очень редких случаях. а вообще «завозят» громко очень я думаю это тот же нашь картофель, гречка и т.п. Ни в каких Китаях гречка не выращиается вообще, то что нам продавали в 2012-13 году то фикция, это Украинская греча.
Разрешите азартные игры и казино, легализуйте проституцию и лёгкие наркотики — доходы будут ещё больше.
Если цель — увеличить доходы и рост ВВП — есть различные варианты, если же цель — распродать землю сельхоз назначения, то тогда деваться некуда — продавайте и побыстрее…
Якщо сьогодні земля завуальовано не продається, то звідки взялися агрохолдинги? Там земля в оренді на 49 років з правом викупу, що юридично означає її власність селянами, але де-факто — латифундистами.
А відсутність ринку землі не дає можливості її власникам продати за реальною ціною, і вони змушені її здавати в оренду за копійки, чи продавати по схемам в рази дешевше від реальної ринкової вартості.
Якщо не помиляюся, що зовсім недавно (до Президентських виборів) ви були не проти ринку землі. Що трапилося? Чи це аби покритикувати будь-які дії нової влади?
Сначала сделайте нормальный земельный кадастр на блокчейне и внесите в него всю украинскую землю — без белых пятен и перекрывающихся участков разных собственников, чтобы было доступно не только текущее состояние но и цепочка владельцев, начиная с акта приватизации или раздачи паев.
А у нас сначала говорят о рынке земли и только потом вспоминают, что электронный земельный кадастр полу-пустой.
Будет очень печальное зрелище, когда у одного участка, не внесенного в кадастр, найдётся несколько официальных владельцев.
И конечно до продажи земли приведите правоохранительную систему и суды в порядок, а не наоборот, как это планируют делать сейчас.
Я понимаю, что Коломойский отвёл нынешнему составу ВРУ всего один год — но это не значит, что за один год надо все раздерибанить.
«А що Порошенко за 5 років нічого з вказаного вами не зробив?»
Я понимаю, что вам наплевать на тот факт, что в обязанности Президента Украины не входит работа по наполнению земельного кадастра информацией - для этого есть соотвествующие министерства и ведомства, которые в своё время усиленно саботировали этот процесс, как и БТИ до сих пор противятся против оцифровки их бумажной документации и внесения данных в реестр недвижимого имущества - то у них нет денег, то людей, то техники, а по факту - нет желания расставаться с золотой жилой.
Поэтому и тормозят на местах все, как только могут...
«То чому ви його так активно підтримували та підтримуєте?:)»
Возможно потому, что хорошо понимаю суть происходящего и вижу реальные изменения в стране, произошедшие при президенте Порошенко и с его подачи.
Домовленості/боротьба Зе з олігархами:
Наприклад, пан Пінчук забезпечить зараз же квартирами 24 родини наших полонених моряків і далі буде опікуватися проблемами соціальної допомоги всім військовослужбовцям. Це наша домовленість", - заявив Зеленський.
За його словами, із Рінатом Ахметовим він домовився про те, що він інвестуватиме у місцеву медицину та дороги. Зеленський повідомив, що перший результат цих домовленостей – нещодавнє придбання 200 автомобілів швидкої допомоги.
«Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає», - наголосив український президент.
Скоро буде притягувати до відповідальності - тримай кишеню ширше:)..
Що ви путаєте грішне з праведним?
При чому тут розподіл корисних копалин в ОАЕ до права продавати вже отриману власність в Україні?