Національний банк констатує зниження кількості підроблених банкнот національної валюти за підсумками першого півріччя 2019 року. І зазначає, що загалом кількість підроблених банкнот національної валюти є стабільно низькою.
Кількість фальшивих гривневих банкнот в Україні знизилася на чверть
Статистика
- Так, кількість та сума підроблення банкнот гривні за перше півріччя 2019 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, знизилися на 26% та 20% відповідно.
Традиційно більшість (99%) вилучених з обігу у першому півріччі 2019 року підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів:
- 500 грн (50% від загальної кількості вилучених підробок);
- 100 грн (24%);
- 200 грн (14%);
- 50 грн (11%).
Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами від 1 до 20 гривень становили лише 1%.
Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій.
Більшість вилучених підроблених банкнот виготовлено за допомогою струменевих принтерів – 93%. Підробки, що виготовлені лазерними принтерами та за допомогою кольорових копіювальних апаратів, становили 6%, поліграфічним способом – 1%.
Читайте також: Без паніки: 3 міфи про нову банкноту 1000 гривень
Уважне ставлення до підозрілих банкнот дає можливість одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти, оскільки зображення на більшості підробок сформоване кольоровими крапками, пояснюють в НБУ.
Водночас Національний банк інформує, що у серпні цього року зафіксоване збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту.
Йдеться, зокрема, про вилучення близько 60 банкнот, що збувалися у касах автозаправних станцій у різних регіонах країни.
Коментарі - 1