Рішення в розглядах Приватбанку і колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова будуть приймати суди, тому все залежить від судової системи. Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк інтерв'ю ВВС.
Данилюк про справу Приватбанку: «Все залежить від судової системи»
Що це значить
«Я вважаю, що з якого боку не подивитися на це питання, звичайно, є загрози. Або це фінансова загроза, або загроза довіри до судової системи — можна з різних сторін це оцінювати. Але я пропоную на це дивитися з такої позиції: рішення будуть приймати суди, все залежить від судової системи», — сказав він.
Читайте також: НАБУ передало в суд справи про корупцію 38 суддів
На запитання, чи довіряє він судовій системі України, Данилюк відповів: «Я це не коментую».
Екс-міністр фінансів, який брав участь у націоналізації Приватбанку, вважає, що рішення уряду про перехід банку у власність держави було правильним.
Читайте також: НБУ подав позов про стягнення з Коломойського 4,3 мільярда
«Ми подивилися на банк, у якому 22 мільйони клієнтів, в якому працює майже весь малий і середній бізнес. Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його. Коли я представляв цей кейс на РНБО і в уряді, я зазначав, що націоналізація — це також певні ризики на майбутнє. Але через системність і боязнь ризиків, було прийнято рішення його націоналізувати», — сказав Данилюк.
Коментарі - 16
Очень жаль, что Данилюк, пытаясь угодить новым хозяевам Украины, кроме «правильным» стыдливо решил не акцентировать внимание журналистов на термине «законным».
Це вже не рахуючи дрібного злодійства як його ставленики та партнери Свинарчуки та інші.
Я всегда интересовался номером уголовной статьи, по которой вы хотите засудить Порошенко по вскрывшимся фактам предполагаемого воровства свинарчуком.
Вот мне интересно, в банках вы тоже практикуете уголовную ответственность руководителя, который принимал на работу сотрудника, позже пойманного на воровстве.
Или такие претензии предъявляются вами исключительно к Порошенко, а к себе любимым вы относитесь совершенно по-другому.
Если вашу методику определения виновности Порошенко применить к банкирам, то все сотрудники банка, причастные к выдаче кредита клиенту, залетевшему на просрочку должны быть сначала наказаны материально, а затем уголовное преследование с конфискацией — ведь они нанесли реальный ущерб банку своим профессионализмом, плохо изучив клиента, которого кредитовали…
Например, приняли решение допросить Порошенко на детекторе лжи — не хватает фактажа для обвинения, вот и напрягаются.
Несколько лет обвиняли во всех грехах, а подтверждение обвинений будут добывать из показаний самого обвиняемого, ведь интернет-публикации не являются фактами, а всего-лишь предположения их авторов…
Просто законы у нас такие, что оставляют «возможность для манёвра». Вот суды и будут действовать на свое усмотрение. А не «правильно». И не они виноваты, а творцы законов прошлых созывов, понапринимали, что дышло...
Если кредиты выданы незаконно, значит и получатель пользовался этими кредитами незаконно и за это надо судить.
А если знали о незаконности получения кредитов, но пару лет молчали — значит ещё и с конфискацией за умышленность действий…
Только не из бюджета, а за счет тех кто принимал такое решение.
Вот пусть данилюк с гонтаревой и выплачивают ему компенсацию из собственных средств.
А чтобы выплачивалось быстрее, можно выворачивать столько же из зарплаты судей, которые примут решение о выплатах.