Понеділок на валютному ринку пройшов у форматі «перетягування каната» за курсом між великими гравцями.
Долар по 25,22 гривні: що з ринком
Від цієї ситуації виграли спекулянти і певною мірою — експортери.
Спекулянти займалися арбітражем і їх тактика роботи «в дві сторони» сьогодні себе повністю виправдала. Ризики для таких гравців були мінімальні, а на обсягах угод вони змогли непогано заробити.
Експортери (хто мав більш міцні нерви) продавалися на оптимально високому рівні котирувань (хто в перші півгодини сесії, хтось — вже ближче до її завершення) і в принципі зробили максимально високі котирування продажу валюти на такому ринку.
Були помічені й угоди по продажу валюти нерезидентами під завтрашній аукціон з ОВДП. Але відчувалося, що іноземці явно намагаються виторговувати найкращий курс та не поспішають продавати великі обсяги валюти.
Не поспішали з купівлею й імпортери. Вони відчайдушно торгувалися з продавцями і в середині дня це допомагало їм збити котирування до 25,14 / 25,16 гривень за долар.
В цілому, понеділок пройшов досить динамічно і закінчився компромісним курсом для всіх учасників сесії 25,19 / 25,22.
Хід торгів:
У перший 15 хвилин сесії частина експортерів спробували розігріти курс і притримували валюту. Але цей фокус не спрацював і з ранкових 25,23 / 25,27 гривень на 11 години долар просів до 25,14 / 25,17. Спекулянти працювали «в дві сторони» і не особливо розгойдували котирування (не було ажіотажу).
О 12:00 курс завмер на позначці 25,14 / 25,16 гривень, а довідковий курс Нацбанку був зафіксований на рівні 25,1531.
Але тут вже «збунтувалися» продавці. Вони вже не поступалися за курсом і активно поборолися з покупцями. Ці дії дали свій ефект і ближче до обіду дилери зафіксували вже курс 25,16 / 25,19.
Після 15:00 (на малооб'ємному ринку) котирування підтягнули до рівня 25,195 / 25,225 гривень за долар, а завершилася сесія курсом 25,19 / 25,22.
Головні події 12 серпня на міжбанку:
1) Зниження котирувань долара з ранкових 25,23 / 25,27 гривень до 25,19 / 25,22 на момент завершення сесії;
2) НБУ не виходив на торги у публічному форматі, хоча учасники ринку й підозрювали регулятор в «тихій» роботі через Matching;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 25,1531 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 13 серпня встановлений на рівні 25,158487.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 26
Таке станеться із золотом... Поки що ріст..
Станок рублевий червоний на росії..
Плюс: всім відомі облігації срср:)))
Минфин России решил наладить беспрерывный выпуск «народных» облигаций
На данный момент Минфин осуществил три выпуска на общую сумму 70 млрд рублей, из которых удалось добровольно-принудительно втюхать населению бумаги на 59,6 млрд рублей
Тому тут треба не дивитись у бік РФ, а розвиватись самим, знижуючи дурні ставки по ОВДП і виходячи на нормальні темпи зростання ВВП, а не 2,5% які подаються як «перемога». Бо, насправді, якщо загуркотить РФ то нам буде також дуже не весело.
ЗВР не покривають боргу росії. Плюс скільки Україні вже мають віддати…
Такими оцінками поділився експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд у своєму звіті “Ціна агресії Кремля в Україні«, повідомляє »Голос Америки".
Приблизно 27 мільярдів втрачено в Криму і 73 мільярди – на Донбасі.
В своїх підрахунках Аслунд спирався на методологію економіста Томаса Піккеті, який визначив, що загальна вартість усіх активів європейської країни приблизно в чотири рази перевищує її ВВП.
Крим та окупована частина Донбасу разом забезпечували 14% ВВП України. Таким чином, беручи за базу ВВП 2013 року, вартість втрачених активів в Україні становить більше $100 мільярдів, стверджує науковець.
Якщо ніхто в Україні не спромігся за 5 років подачи аби кудись цей позов на 100 млрд. $, то кому яка справа? Це те, що хтось собі порахував, не більше того. Тому наводити це в якості того, що нам щось хтось винен - безглуздо. Винен - це коли є хоча б судова справа з аргументацією, а ще краще - хоча б рішення суду, навіть до апеляції. Якось так.
Суди продовжуються.. Готуйте гроші..