У І півріччі прибуток банків склав 31 млрд грн, що не лише у 3,8 рази вище, але і більше, ніж прибуток за весь 2018 рік. Про це йдеться у серпневому «Огляді банківського сектору», опублікованому Нацбанком.
За перше півріччя банки заробили більше, ніж за весь минулий рік
Згідно із оглядом, майже 60% прибутку сектору сформував Приватбанк, а загалом з 76 діючих банків прибутковими були 66 установ.
Рекордній прибутковості сприяла ефективна робота банків:
- операційні доходи зросли на 41,7% (завдяки значному зростанню процентних та комісійних доходів від стрімкого розвитку споживчого кредитування та безготівкових операцій з населенням),
- операційні витрати – лише на 10,7%.
Відтак операційний прибуток до формування резервів збільшився на 89,1%. Відрахування в резерви були на 63.4% нижчі, ніж у І кварталі і становили 6,4 млрд грн.
Читайте також: Яким банкам українці довіряють свої гроші
Крім того, рекордному прибутку сектору посприяв позитивний результат від торгових операцій державних банків, зокрема від валютної переоцінки.
Тенденція високої прибутковості збережеться й надалі: розпочатий Національним банком цикл зниження ключової ставки сприятиме зниженню вартості фондування, тим часом високий попит на роздрібні кредити підтримає високі ставки за ними.
Читайте також: Народний рейтинг банків: підсумки першого року
Коментарі - 4
Этот тезис напрочь противоречит бытующему мнению властной верхушки о том,
что госпредприятия не эффективны, убыточны и должны быть «слиты» в частные и заботливые руки олигархов...
- Очень просто. Я перевозил туристов на остров и обратно.
Туда - пятьсот , обратно - втрое дороже.
Во первых я не согласен со словом заработали. Скажем так. Накрысятничали.
Во вторых. Если учесть, что так называемые банки на мой взгляд больше похожи на минные поля, куда выпускают клиента не то что без карты , а даже без миноискателя, а потом утрирую!!!, когда он подорвется, а он таки подорвется снимают с него и, возможно со всей его семьи, додственников и знакомых чуть ли не шкуру а то и органы вырезают на продажу то цифра в 4 раза явно занижена. Пишите в сто раз. Это правдоподобнее.