За оперативними даними Держказначейства про виконання бюджету за сім місяців, доходи загального фонду Державного бюджету склали 584,1 млрд грн, що становило 97,4% від розпису. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Мінфін повністю готовий до пікових виплат вересня
Надходження до бюджету
Загальний фонд Державного бюджету у січні-липні 2019 року було виконано із дефіцитом у сумі 1,1 млрд грн, тоді як спеціальний фонд зведено з профіцитом у 8,7 млрд грн.
Доходи Державного бюджету за сім місяців 2019 року зросли на 13,7% р/р до 584,1 млрд грн. Виконання доходів становило 97,4% від розпису (порівняно із 95,7% від розпису в першому півріччі).
Читайте також: Бюджет в небезпеці: Мінфін просить НБУ давати більш точні валютні прогнози
Основними причинами нижчих за планові доходи залишились такі: різниця у фактичних макроекономічних показниках та закладених у бюджет, зокрема курсу гривні, запроваджені пільги з імпорту окремих товарів, а також обмеження урядом Російської Федерації експорту ряду товарів до України.
Доходи загального фонду Державного бюджету зросли на 10,7% р/р до 516,4 млрд грн. Вони становили 96,0% від розпису (у першому півріччі рівень виконання складав 94,1% від розпису).
Видатки
За оперативними даними ДКСУ у перші сім місяців 2019 року касові видатки за загальним фондом Державного бюджету було профінансовано на суму 527,8 млрд грн, що становило 91,5% від розпису.
Боргові зобов'язання
У липні Україна не залучала кошти на зовнішньому ринку, тому цифри за зовнішніми запозиченнями залишились незмінними. У перші сім місяців року із зовнішніх джерел станом на 1 липня 2019 року залучено 56,1 млрд грн: отримано другий транш кредиту під гарантію Світового банку в сумі 529 млн євро, дорозміщено ОЗДП 2018 року на номінальну суму 350 млн дол. США та здійснено перший за останні 15 років випуск єврооблігацій в євро на суму 1 млрд євро з терміном погашення 7 років та ставкою 6,75% річних.
На 1 серпня сума коштів на ЄКР становила 49,0 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках ДКСУ в гривневому еквіваленті 76,8 млрд грн.
Читайте також: Мінфін восени може знову розмістити євробонди на $ 1 млрд — НБУ
Як зазначають у Мінфіні, накопичених коштів цілком достатньо для обслуговування та виплат державного боргу в найближчі місяці, що дещо пом’якшує виклики, які стоять перед Міністерством фінансів у сфері управління ліквідністю цього року.
За прогнозними розрахунками до кінця 2019 року на погашення та обслуговування внутрішнього та зовнішнього державного боргу потрібно спрямувати в еквіваленті гривні 169 млрд грн. З них 71,4 млрд грн за номінованими в гривні ОВДП, а решта виплати в іноземній валюті).
Коментарі - 14
> расходы по общему фонду госбюджета были профинансированы на сумму 527,8 млрд грн, что составило 91,5% от росписи.
Як я і писав раніше, різниця між фактичним і прогнозованим курсом сильніше впливає на доходи. Тому фактично, нижчий курс скорочує дефіцит. Тому що в іноземній валюті бюджет витрачає (відсотки по кредитам) більше ніж отримує (мито).