Вибори до Верховної Ради закінчилися – прийшов час аналізувати економічні ініціативи політичних сил, які заходять до парламенту.
Чого чекати бізнесу від нових депутатів
Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь вивчив економічні програми партій, які будуть представлені у Верховній Раді. А також проаналізував, як їх реалізація може вплинути на економіку країни.
«Слуга народу»: діджіталізація і зарубіжні інвестиції
У планах партії «СН» багато цифрових нововведень та ініціатив, спрямованих на спрощення бізнесу. Зокрема, електронний уряд, «держава в смартфоні», більш ефективну взаємодія з органами держуправління. Серед обіцянок президентської партії — нульова декларація, яка в далекій перспективі допоможе залучити більше грошей до державного бюджету. У своїй програмі «Слуги народу» також згадали інвестиційні проекти і програми, націлені привернути до України зарубіжних інвесторів.
У фракції «Слуга народу» достатньо голосів, щоб втілювати свою програму без додаткової допомоги. Якщо все ініціативи вдасться реалізувати, це дасть потужний поштовх для розвитку бізнесу, збільшення кількості робочих місць і зростання ВВП. Що, в свою чергу, істотно поліпшить економічні показники країни.
«Опозиційна платформа»: індустріалізація всієї країни
У програмі «срібного призера» виборчих перегонів «Опозиційної платформи — За життя!» акцент зроблений на розвиток промисловості та боротьбу з деіндустріалізацією. Я підтримую подібні ініціативи, адже вони призведуть до появи нових робочих місць, збільшать частку національного продукту, посилять експортні позиції України і в цілому підвищать економічні показники країни.
«Опозиційна платформа» також виступає за нульову декларацію. Якщо дві великі фракції заявляють про необхідність прийняти нульову декларацію, є серйозні шанси, що так воно і буде. А це дуже важливо для бізнесу.
«ЄС»: залучення інвестицій та боротьба з корупцією
Про нульову декларацію говорять і в «Європейській солідарності». А ще — про боротьбу з корупцією, підвищення інвестиційної привабливості, посилення позицій української продукції на європейських ринках. Подібні ініціативи в разі реалізації призведуть до створення нових робочих місць та збільшення внутрішнього валового продукту. І, як наслідок, стимулюватимуть зростання економіки.
«Батьківщина»: зміни у податковій сфері
Програма «Батьківщини» також спрямована на підвищення інвестиційної привабливості, створення нових робочих місць, підтримку середнього класу, на якому тримається економіка будь-якої країни. У податковій сфері партія Юлії Тимошенко пропонує замінити ПДВ податком на продаж, ввести єдиний податок на гектар землі для аграріїв і замінити податок на прибуток податком на виведений капітал. Остання ініціатива разом з нульовою декларацією може послужити серйозним імпульсом для розвитку економіки.
«Голос»: високотехнологічна економіка
Партія «Голос» також пропонує удосконалення податкової політики держави. Однак без конкретики складно зрозуміти, що мають на увазі однопартійці Святослава Вакарчука. Багато уваги в програмі приділено створенню високотехнологічної економіки, в рамках якої рівень оподаткування для IT-сектору буде знижено. Правда, не уточнюється, наскільки. Також в «Голосі» хочуть залучити державні та приватні інвестиції у модернізацію інфраструктури та доріг.
Чого я не побачив в жодній програмі – це стратегії підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу, – чітких програм, спрямованих на спрощення умов ведення підприємництва. Хочеться вірити, що вона з'явиться. Тим більше, винаходити велосипед не потрібно: наша асоціація надіслала всім лідерам парламентської кампанії свої пропозиції.
Ми віримо, що незабаром зі стін парламенту вийде стратегічний документ, свого роду «дорожня карта» для підприємницького співтовариства України. Щоб бізнес розумів, в якому напрямку йому рухатися, під які відсотки брати гроші, які програми запускати, які проекти залучати в країну, як і на який період формувати команди. Якщо ми хочемо розвивати Україну, такий документ просто зобов'язаний з'явитися.
Коментарі - 10
Жартують як про тарифи?
Где Порошенко и где борьба с коррупцией.... Сразу понятно, что врёт как дышит.
Бо він її тільки очолювати вміє а не боротися.
При цьому я не заперечую що також варто говорити про помилки й діючої влади.