Мінфін - Курси валют України

Встановити
1 серпня 2019, 18:09

ФГВФО хоче стягнути з власників банків-банкрутів 80 мільярдів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір стягнути з колишніх власників та пов'язаних осіб збанкрутілих банків недостачу активів для погашення вимог кредиторів цих фінустанов на 80 мільярдів гривень. Про це заявила новопризначений директор-розпорядник фонду Світлана Рекрут в інтерв'ю Уніан.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір стягнути з колишніх власників та пов'язаних осіб збанкрутілих банків недостачу активів для погашення вимог кредиторів цих фінустанов на 80 мільярдів гривень.
Фото: unian.ua

Що це значить

«На сьогодні сума пред'явлених вимог перевищує 80 мільярдів гривень, але поки що жодного рішення суду на нашу користь немає», — сказала Рекрут, зазначивши, що Фонд продовжить судитися на території України та в іноземних юрисдикціях.

Читайте також: Фонд гарантування порахував, у скільки обійшовся Україні банківська криза

За словами Рекрут, із цією метою Фонд запропонує новому парламенту передбачити в законодавстві механізм досудового врегулювання боргу.

«Тобто, або ми йдемо в суд і забираємо все майно, або колишній власник використовує інструмент погашення боргу, зберігаючи майно і залишки репутації», — пояснила вона.

Нагадаємо, з березня 2015 року в Україні діють зміни в законодавство, які передбачають стягнення недостачі активів збанкрутілого банку для погашення вимог його кредиторів з колишніх власників та пов'язаних осіб, винних у доведенні банку до банкрутства.

Коментарі - 1

+
0
Alena1403
Alena1403
1 серпня 2019, 21:38
#
А если бывший владелец банка, действующий депутат с привилегией неприкосновенности? Как в этом случае?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися