Федеральна резервна система (ФРС) знизить базову процентну ставку вперше з 2008 року за підсумками липневого засідання. Такий прогноз більшості аналітиків та учасників ринку, передає Інтерфакс-Україна.
ФРС знизить ставку вперше за 11 років (прогноз)
Прогнози аналітиків
Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC), як очікується, знизить процентну ставку по федеральних кредитних коштів (federal funds rate) на 0,25 процентного пункту з поточного рівня, до діапазону від 2% до 2,25% річних.
Більше того, котирування ф'ючерсів на рівень ставки припускають три зниження ставки до січня, включаючи липневе, і ще одне — в 2020 році. Інвестори також оцінюють шанси на зменшення ставки відразу на 0,5 п. п. приблизно в 25%.
За підсумками минулого засідання американський центробанк дав зрозуміти, що готовий знизити базову ставку, зазначивши невизначеність щодо перспектив економіки. Так, з тексту комюніке зникли слова про те, що Федрезерв готовий проявити терпіння при ухваленні рішень щодо майбутнього коригування цільового діапазону ставки.
Читайте також: Зростання ВВП США в другому кварталі сповільнилося до 2,1%
Разом з тим аналітики рейтингового агентства Fitch вказують на те, що очікування ринку занадто оптимістичні. На їхню думку, Федрезерв знизить ставку лише один раз в 2019 році, після чого ставка залишиться незмінною до кінця 2020 року.
За словами експертів, ВВП США зростає швидше очікуваного, а показники споживчих витрат і зростання зайнятості залишаються сильними в умовах низького безробіття. Таким чином, зниження ставки, швидше за все, буде подано як запобіжний засіб для скорочення понижувальних ризиків, а не як реакція на статистичні дані, що надходять.
Читайте також: Євросоюз пригрозив США введенням мита на 39 мільярдів
У зв'язку з цим економісти Deutsche Bank висловлюють побоювання, що ринок сприйме будь-які заяви про те, що подальший курс ДКП буде залежати від статистичних даних, які надходять.
Самі аналітики німецького банку разом з учасниками ринку прогнозують три зниження ставки в поточному році.
Крім стимулювання економіки в умовах зростаючої невизначеності, іншою причиною для зниження ставки може стати занадто низька інфляція. Як стало відомо у вівторок, індекс PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), на який звертає увагу Федрезерв при оцінці ризиків інфляції, в червні виріс на 1,6% в річному вираженні при цільовому рівні в 2%.
Також певний тиск на центробанк надають заяви президента США Дональда Трампа, який неодноразово критикував його за недостатньо м'яку політику.
«ЄС та Китай ще більше знизять ставки і будуть вливати гроші в свої системи, полегшуючи завдання по продажу товарів для своїх виробників. Тим часом, і при дуже низькій інфляції наш Федрезерв нічого не робить, і швидше за все, зробить порівняно мало. Дуже погано!» — написав Трамп на своїй сторінці в Twitter в понеділок.
Повідомляється, що FOMC оприлюднить рішення за ставкою 31 липня під час прес-конференції.
Як повідомлялося раніше, зниження процентних ставок також зумовлено необхідністю боротьби з низькою інфляцією.
Коментарі - 18
https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/
Не варто притягувати за вуха окремі продукти які здорожчали чи здешевіли..
У нас інфляція в минулому році зменшилась до 9,8%
https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/
Давайте ещё устроим голосовалку, под какой процент банки должны выдавать кредиты?
Или голосовалку, какой должен быть курс доллара?
Ведь миллион мух не может ошибаться