Переговори зі Світовим банком визначать, дозволити іноземцям купівлю землі чи обмежувати обсяг продажів. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук в інтерв'ю Bloomberg, передає Уніан.
У Зеленського розповіли, коли знімуть мораторій на продаж землі
Що відомо
За словами Гончарука, зняти мораторій на продаж сільськогосподарської землі і запустити ринок сільгоспземель в Україні планується вже до кінця цього року.
«У нашої команди є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно», — сказав він.
Також додав, що переговори зі Світовим банком визначать, дозволяти іноземцям купівлю або обмежувати розмір продажів. Найбільш ліберальна версія може збільшити валовий внутрішній продукт більш ніж на 3% в рік, а найбільш консервативна — на 0,5%.
Читайте також: ЄББР оцінив втрати економіки України від мораторію на землю
«Ми шукаємо найменш болісний, але найефективніший варіант», — зазначив Гончарук.
Нагадаємо, що в грудні минулого року Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. У січні цього року депутати відмовилися скасовувати мораторій на продаж землі.
Коментарі - 55
У нас сейчас на два агрохолдинга 1000+ тыс. гектар земли!
вы видите что я написал? то у нас сейчас на двоих 1100тыс гектар!!!! Но это вы не называете латифундиями. А какая причина владения таким земельным банком!!!?? САМАЯ ДЕШМАНСКАЯ цена на землю, потому что в стране нету рынка земли! Под видом «захистимо землю від іноземців» мы получили то что есть сейчас. И пока не будет рынка земли Бахматюк с Веревским и дальше будут наращивать свой земельный банк.
Якщо ви вважаєте що після введення ринку землі Бахматюк зможе нарощувати звій земельний банк то мені немає про що з вами говорити.
Після введення землі банк землі у наших так званих «латифундистів» земельний банк тільки почне зменшуватись.
©Пропозиція — Главный журнал по вопросам агробизнеса
https://propozitsiya.com/ukrainskie-chernozemy-obrazec-vyrozhdeniya-uchenye
почитайте, полезно для вас будет, в Степной зоне гумуса 2-2.5%, а 100 рокив тому? это где? локации указывайте, Степь, полесье, лесостепь, вы настолько глупы и продолжаете делать эти вбросы, я больше отвечать не буду, мне не о чем с вами менятся мнением, а значить мне не интересно.
П.С Почитайте книги В.В Докучаева о черноземах 20 века Росийской империи, и куда входила Украина, и какие показатели были тогда, и сейчас. и заметьте я вам скинул инфу за 17 год, а каждый год становится не лучше, вы даже не понимаете какие процессы проходят в почве и какая там жизнь бактерий как они живут, во что переходят, кто из них синергизмы, кто антагонизмы, и сколько лет нужно, чтобы хотябы 1% гумуса сформировать, с учетом того что почву не буду трогать, на сегодня ЛИКБЕЗ ОКОНЧЕН!
Это где??? Вообще, что это за формулировки такие пошли? То от третьего лица говорится, то от имени некой «команды», то от головы предвыборного штаба, хотя выборы уже давно прошли.
В данном случае «У Зеленского» - это где, в штанах, что ли у него?
Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.
«Банки повинні бути продані насамперед. Я хотів би, щоб десять великих системних банків зайшли в Україну. Для цього нам потрібно продемонструвати економічне зростання, незалежність банківського регулятора - Національного банку - і налагодити роботу судової системи», - сказав він.
Зазначимо, що відповідно до оголошеного у 2018 році плану з приватизації державних банків, усі 4 банки, які належать уряду планують продати до 2022 року.
Наразі в Україні працює 4 державні банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та ПриватБанк. Останній було націоналізовано рішенням уряду у 2016 році.
https://espreso.tv/news/2019/07/30/ne_mozhna_navchyty_pysaty_zakony_za_tyzhden_ogryzko_pro_navchannya_slug_narodu_u_truskavci
но со стороны кажется что это прям 13 раз посодют :)
я так понимаю вы готовы обсуждать только прошлое — порошенков януковичей и ющенка.
например «о захвате власти путем отказа назначить моего сыночка членом комиссии....».
И зачем этот спектакль — «позволят ли иностранцам покупку земли»? «Западные партнёры» загоняли Украину в неподъёмные долни для того, чтобы им теперь скупку земли «не разрешили»? Смешно.
Вы думаете при Миколе Бимбовиче и Яныке всё было безвозмездно от «восточной системы безнеса»?
Смотрите поменьше телевизора, особенно «восточного».
І я не боюсь, що «завтра вони виженуть нас з країни», тому що мільйони укрів самі вже виїхали і це факт! От Вам і ринок, і капіталізм...
как и право выехать из страны на работу в другую страну.
то , что совок приватизировал заводы , построенные в российской империи вас не задело ?
А «приватизація» комуняками заводів рос. імперії мене звісно ж також дуже «задєла», так само як і регулярне відбирання силою укр. земель (тоді просто ще заводів не було) багатьма сусідами («друзями» пшеками чи «братами» кацапами чи ще якимись там турко-монголо-татарами) протягом сотень і сотень років...
демократия без рынка - тоже вполне себе жила.
по заводам была альтернатива - все что не приватизировано - умрет. Оно и умерло. Осталось то , что приватизировано , у чего был хозяин. Простой такой выбор , да ?
Землю - давно уже приватизировали , здесь и обсуждать нечего. Она уже народная.
та й навіть сам банк каже, що навіть в найрозовіших мріях це дасть +3% до ввп, а це копійки. Україні потрібно по +10% рости роками, щоб вийти на рівень німців, англійців, японців... який толк з того закону про ринок землі?
Во первых, продаваться будет не земля а право собственности на землю, что не есть одно и тоже.
Во вторых, приватизация земли может происходить с наложением инвест обязательств на собственников (сохранения сельхоз назначения, трудоустройство местных жителей и т.п.). При невыполнении обязательств, государство или ОТГ может забрать землю назад.
На начальном этапе, для иностранцев, можно установить квоты 30-40% от земельного банка, с ограничением концентрации не более 5-10%«в одних руках».
Собственность обязывает. Собственность не должна использоваться во вред человеку и обществу. (ст. 13 Конституции Украины)
приватизация уже давно проведена.
Земли сельхоз назначения приватизированы и поделены уже 20 лет назад. Посмотрите на кадастровую карту - она в открытом доступе.