Мінфін - Курси валют України

Встановити
27 липня 2019, 10:06

НБУ знизив прогноз зростання грошової маси до кінця року

Національний банк прогнозує збільшення грошової маси в 2019 році на 8%, тоді як у квітневому прогнозі він оцінював його у 8,5%. Про це йдеться в липневому інфляційному звіті регулятора.

Національний банк прогнозує збільшення грошової маси в 2019 році на 8%, тоді як у квітневому прогнозі він оцінював його у 8,5%.
Фото: unian.ua

Нацбанк очікує, що в третьому і четвертому кварталах цього року грошова маса збільшиться відповідно на 3% і 8%, і нагадує, що в першому кварталі вона скоротилася на 1,9%, у другому кварталі збільшилася на 0,8%.

Крім того, регулятор знизив прогноз зростання грошової бази на 2019 рік – до 8,2% з 9,4%, які він очікував у квітні.

Читайте також: Нацбанк продаватиме розмінні та обігові монети

За його оцінками, у третьому кварталі цей грошовий агрегат додасть 1,6%, в четвертому – відразу 8,2%, тоді як в першому кварталі він зменшився на 2,8%, у другому збільшився на 2,1%.

Прогноз на 2020 рік Нацбанк залишив незмінним: зростання грошової маси очікується на 6,5%, грошової бази – на 8,6%.

Коментарі - 3

+
+30
silvershadow
silvershadow
27 липня 2019, 10:38
#
Прогнозы вещь неблагодарная. Тут главное - кто будет председателем НБУ.
+
0
squeez
squeez
27 липня 2019, 14:10
#
Да тут вообще такие прогнозы дают, то курс доллара на август дают в разрезе 1 грн, то еще что-то, я такие прогнозы сам дать могу, меня же за них по шапке не дадут, вот и можно говорить что хочешь)
+
+15
silvershadow
silvershadow
28 липня 2019, 13:04
#
Вся суть в экономике. Бегство капитала и декапитализация — катастрофа для Украины. Ми на дні, вважають деякі економісти, але складається враження, що керманичі країни не знають, як відштовхнутися від нього.
Причина — у зменшенні капіталу, який обертається у нашій економіці.
Таке зменшення відбувається внаслідок декапіталізації — зменшення вартості національного капіталу — і фізичної втечі грошей з України та з внутрішнього господарського і фінансового обороту у готівкові споживчі платежі й заощадження. Зменшення капіталу і падіння обсягів виробництва — паралельні процеси, а для росту економіки потрібне збільшення капіталу, це аксіома.
Усі розвинуті країни піклуються про нарощування його обсягу. Приплив капіталу — важлива тема у США, Китаї, Англії, Німеччині. У нас же вона — поза увагою. Хоча балаканина про створення інвестиційного клімату вже набила оскому. Більше того, йде зворотній процес, економіка деградує через реальне виснаження капіталу. Таким чином, фізичне зменшення припливу фінансового капіталу в українську економіку у 2014 році становило близько 42 млрд дол, у 2015 році — близько 33 млрд дол. Ці суми перевищують в абсолютному вимірі офіційний обсяг інвестицій у 2014 році у 2,5 разу, у 2015 році — у 3,3 разу. (Лановой) 
А курс вторичный.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися