Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 липня 2019, 13:52

В НБУ прокоментували вплив відставки Лагард на співпрацю з МВФ

Відставка директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Кристін Лагард жодним чином не відіб'ється на співпраці МВФ з Україною. Про це написав голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Відставка директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Кристін Лагард жодним чином не відіб'ється на співпраці МВФ з Україною.
Фото: espreso.tv

Як зазначив Данилишин, діяльність МВФ, процедури підготовки документів, моніторингу та оцінки не перебувають у залежності від персони керівника фонду, а рішення приймаються відповідно до затвердженої процедури.

«Головним директивним органом МВФ є Рада керівників фонду, в який входять по одному керуючому і одному заступнику керуючого від кожної держави-члена. А рішення про надання кредитів країнам приймає Рада директорів МВФ, це колегіальний орган. Тобто, персоналізувати проблему співпраці України і МВФ не варто», — додав він.

Читайте також: Лагард подала у відставку з посади глави МВФ

Данилишин нагадав, що МВФ керується стандартними принципами для ухвалення рішення щодо співпраці з окремими країнами.

«Що потрібно зробити Україні для відновлення співпраці з Фондом? Тут немає особливих секретів. Після завершення виборів до Верховної ради потрібно сформувати парламентську коаліцію, яка створить уряд. Саме після появи нового Кабміну почнуться переговори про нову програму кредитної співпраці з МВФ», — вважає він.

Читайте також: Лагард зупиняє виконання обов'язків глави МВФ

Щодо умов для узгодження нової програми також не очікується нічого нового. Потрібні мінімальний дефіцит державного бюджету, продовження структурних реформ, приватизація ряду державних компаній, продаж землі сільгосппризначення.

«Крім того, відомо, що МВФ вважає за краще надавати країнам-позичальникам кредити за умови проведення ними антиінфляційної та антикорупційної політики», — додав Данилишин.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що Рада з економічних і фінансових питань, до якої входять міністри економіки і фінансів усіх країн-членів ЄС, офіційно рекомендувала призначити Крістін Лагард на посаду голови Європейського центрального банку.

Коментарі - 3

+
0
giani
giani
18 липня 2019, 14:06
#
Національний банк знизив облікову ставку до 17,0% та опублікував оптимістичний прогноз:
Інфляція буде надалі поступово уповільнюватися.
НБУ прогнозує, що інфляція знизиться до 6,3% на кінець цього року, на початку наступного повернеться до цільового діапазону та досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.
Економіка України буде демонструвати стійкі темпи зростання на рівні 3-4% у 2019-2021 роках
Порівняно з квітневим макроекономічним прогнозом Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання на 2019 (з 2,5% до 3%) та 2020 (з 2,9% до 3,2%) роки у зв’язку з стійкішим внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі та очікуваним збільшенням врожаю зернових.

+
0
giani
giani
18 липня 2019, 14:14
#
Дефіцит поточного рахунку у 2019-2021 роках залишатиметься в прийнятних межах
У 2019 році дефіцит поточного рахунку звузиться до 2,6% ВВП завдяки високому врожаю зернових, зниженню цін на енергоносії, а також скороченню обсягів репатріації дивідендів.
Обсяг міжнародних резервів зросте до 23 млрд дол. США у 2021 році.
Базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% впродовж наступних років за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%.
Найбільш стрімке зниження ставки очікується протягом 2020 року

+
+15
squeez
squeez
18 липня 2019, 16:26
#
Это пока разговоры, хотябы до 12-14% дойти к 2020 году, а не к 8%, слабо верится , и не известно что будет завтра как говорится .... в нашей то стране , скажет завтра что-то КО или Богдан, и курс валют начнет сразу же «играться»
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися