Мінфін - Курси валют України

Встановити
8 липня 2019, 18:58

Мінфін оприлюднив новий законопроект про кешбек

Міністерство фінансів знову пропонує компенсувати покупцям частину вартості покупки (так званий кешбек), якщо продавець порушив порядок проведення розрахунків при продажу товару або послуги дорожче 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Міністерство фінансів знову пропонує компенсувати покупцям частину вартості покупки (так званий кешбек), якщо продавець порушив порядок проведення розрахунків при продажу товару або послуги дорожче 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн), повідомляє Інте
Фото: osbb-inform.com.ua

Що відомо

  • Законопроект передбачає штраф для продавця 200% вартості проданих товарів або послуг при першому порушенні, 500% — при наступних.
  • Компенсація повинна сплачуватися як частина суми штрафів, уточнюється в тексті проекту закону.

Крім цього, Мінфін пропонує запровадити інформаційну систему для перевірки автентичності отриманого покупцем розрахункового документа, оформлення скарги на продавця товарів у разі порушення, зазначається у пояснювальній записці до проекту закону.

Законопроект також передбачає дворівневу систему перевірки поданих покупцями письмових звернень та скарг: на першому етапі – камеральна перевірка звернення, на другому – фактична, якщо продавець не підтвердив факт продажу товарів або послуг.

Читайте також: Зеленський скасував «драконівські штрафи» за порушення касової дисципліни

Відповідно аналізу регуляторного акта, який розміщений на сайті разом з законопроектом, до 2018 року контролюючі органи провели 14,78 тис. перевірок і застосували штрафи на 452,65 млн грн. Середня сума штрафу – 30,6 тис. грн.

У 2018 році Мінфін вже виносив на обговорення законопроект про так званий кешбек. Він передбачав посилення касової дисципліни – штрафи за невидачу касового чека з наступною компенсацією покупцям.

Представники бізнесу, зокрема Спілка українських підприємців, розкритикували законопроект, побоюючись, що він може стати інструментом недобросовісної конкуренції. Державна регуляторна служба (ГРС) не погодила його.

Коментарі - 1

+
+45
bonv
bonv
8 липня 2019, 20:29
#
У нас законопроекти просто так не приймаються.. Тільки під чиюсь вигоду..
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися