Як і прогнозував «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі — четвер на валютному ринку пройшов менш динамічно, ніж попередні дні, але цікаво.
Новий обвал долара: основні причини і наслідки
Основна частина угод пройшла в першій половині дня зі значним збільшенням частки операцій в євро та рублях. Основна причина — в США вихідний і робота по долару на торгах в Україні проходила на умовах ТОМ. Це непопулярний у клієнтів формат торгівлі валютою і тому вони віддавали перевагу або перенести свої заявки по долару відразу на завтра, або працювати тільки по євро і рублю. Лише невелика частина компаній (кого з різних причин «припікали» терміни операцій за доларовими розрахунками) працювала на ТОМі.
Це істотно знизило обсяги торгів, а за рахунок просідання ліквідності банків (коррахунки впали до 36,6 млрд гривень) — покупці могли диктувати свої правила гри і ціни на валюту. Дефіцит гривні швидко привів до масованої гри «на пониження» з боку тих компаній-покупців, хто був багатий на нацвалюту.
В кінцевому підсумку, стараннями покупців і частини спекулянтів — долар знову обвалили і закріпили нижче психологічного рівня в 26 гривень. Виграв від того, що відбувається НБУ, який знову поповнював свої резерви навіть на умовах поставки валюти ТОМом. Помічений на ринку регулятор був як мінімум двічі, викупив не менше 20-30 млн доларів, першу двадцятку з яких по 25,93 гривні.
Як тільки Нацбанк йшов з ринку — курс починав додатково просідати, але в цілому — без підтримки НБУ долара у вигляді інтервенцій — котирування просіли б значно нижче.
Хід торгів:
З ранкових котирувань 25,93 / 25,97 гривень за рахунок перевищення пропозиції над попитом вже на 11 годину долар просів до 25,91 / 25,93. Торги по долару через вихідний в США (День незалежності) проходили мляво, але на поодиноких угодах курс обвалився до 25,835 / 25,86 на 12:00. Через викуп надлишків долара Нацбанком — курс ще якось протримався у межах 25,81 / 25,83 гривень за долар до закриття активної фази сесії, але вже після 16-ї години американська валюта просіла ще нижче — до 25,79 / 25, 82. На цій позначці сесія четверга і завершилася.
Головні події 4 липня на міжбанку:
1) Незважаючи на роботу по долару на умовах ТОМ (у США відзначали День незалежності) і «млявий» ринок — падіння котирувань долара з ранкових 25,93 / 25,97 гривень до 25,79 / 25,82 на момент завершення сесії;
2) НБУ не виходив на торги у публічному форматі, але був помічений декілька разів зі скупкою долара через Matching. Купив не менше 20-30 млн долларов. Основну частину придбав по 25,93 гривень;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 25,8987 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 5 липня встановлено на рівні 25,870835.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 37
Т.е. укрепление было не только доллар, но и Евро упало к 29,10, рубль к 0,4060. Почему об этом никто не говорит.
Ликвидность сейчас ключевой фактор, гривны нет, потому гривна уверенно закрепляется ниже 26,00.
Завтра можем уйти еще ниже, плюс по Евро есть шанс пробить 29,00 ниже.
"В течение всей торговой сессии Национальный банк активно выкупал доллар. Он провел четыре интервенции подряд в течение одного дня, что стало своеобразным рекордом за всю историю интервенций регулятора.
Первоначально он выкупал излишки валюты по цене 25,93 гривен, затем опустил цену выкупа до 25,85-25,87 гривен. Затем - до 25,84 гривен, и наконец, перед обеденным перерывом- до 25,81 гривен.
По приблизительным оценкам участников торгов, только за сегодня Нацбанк пополнил свои золотовалютные резервы на 100-120 млн. долларов."
Снижение цен на нефть или газ нам только в плюс.
https://tradingeconomics.com/commodity/iron-ore
Эта гипотеза проверяется другими странами. Смотрим Беларусь https://tradingeconomics.com/belarus/gdp
смотрим Польшу (которая гораздо менее сырьевая)
https://tradingeconomics.com/poland/gdp
смотрим Колумбию, которая на другой стороне шарика
https://tradingeconomics.com/colombia/gdp
везде та же самая картина. Там тоже майдан?