18 червня 2019, 16:10 Читать на русском

Нацбанк назвав ключові ризики для України

Національний банк визначив ключові ризики для фінансової стабільності, а також ключові макроекономічні ризики для України. Про це йдеться в «Звіті про фінансову стабільність».

Національний банк визначив ключові ризики для фінансової стабільності, а також ключові макроекономічні ризики для України.
Фото: finpost.com.ua

Головні ризики

  • На сьогодні ключовий ризик для фінансової стабільності — несприятливий для держави розвиток подій навколо Приватбанку.

Так, протягом квітня-травня суди прийняли низку рішень, що ставлять під сумнів законність і доцільність націоналізації Приватбанку в грудні 2016 року. Ці рішення зараз оскаржуються в апеляції.

«НБУ спільно з Міністерством фінансів і ФГВФО готує план дій на випадок будь-якого розвитку подій для держави. НБУ і партнери будуть керуватися у своїх діях міркуваннями збереження фінансової стабільності та захисту прав вкладників банку», — йдеться в документі.

  • Ключовим макроекономічним ризиком для фінансової стабільності є пауза у співпраці між Україною і МВФ, що здорожує рефінансування державного боргу, зокрема на міжнародних ринках приватного капіталу.

«Доступ до них зараз критично необхідний, адже Україна проходить період пікових виплат за зовнішнім боргом. Завершення виборчого циклу дозволить у найближчі місяці переглянути поточну програму співпраці з МВФ або почати нову», — додали в НБУ.

Коментарі - 2

+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
19 червня 2019, 9:08
#
История с ПриватБанком - это, как бы сказать, не риски Украины. Это риски для здравого смысла вообще, который может быть «убит» окончательно, если...
+
0
bonv
bonv
19 червня 2019, 12:00
#
Несприятливий для держави якою керує олігарх Коломойський? Який же і обібрав Приват на 5,5 млрд баксів і знову хоче...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама