Разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки, тобто зниження частки кредитів та депозитів в іноземній валюті. Про це розповів заступник Голови Нацбанку Олег Чурій на зустрічі з бізнес-спільнотою Дніпра.
Нацбанк планує зменшити доларизацію економіки в два рази
«Завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку з початку року Національний банк придбав на ринку 1,2 мільярди доларів США, водночас політика штучного утримання курсу у попередні роки коштували валютним резервам країни близько 40 млрд доларів», — зазначив Чурій.
На його думку, разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки, тобто зниження частки кредитів та депозитів в іноземній валюті.
Сьогодні рівень доларизації перевищує 40%, однак її природній показник для України становить близько 20%.
Дедоларизація має відбуватись у природній спосіб: через збільшення привабливості розрахунків та накопичень у національній валюті.
«Жорстку монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції, теж можна вважати опосередкованим інструментом дедоларизації, адже вона робить гривню привабливішою для інвестицій та накопичень», — зазначив Чурій.
Коментарі - 13
А то кирпичи наши, работники наши, грузовики наши, бетон наш, земля наша, окна наши, а все почему то в долларах.
В гривне: 8800 грн против 18090.
Ну такое себе снижение.
http://domik.ua/nedvizhimost/dinamika-cen.html