Україна планує розмістити 7-річні єврооблігації в євро, зустрічі з інвесторами в рамках підготовки угоди розпочнуться 10 червня. Про це повідомив «Інтерфаксу» джерело в банківських колах.
10 червня 2019, 12:34
Україна планує розмістити 7-річні євробонди
Що це значить
- Road show пройде в Лондоні, Мілані, Франкфурті та Мюнхені. Організаторами угоди призначені BNP Paribas і Goldman Sachs.
В жовтні минулого року Україна розмістила два транші євробондів на загальну суму $2 млрд: єврооблігації з погашенням у лютому 2024 року на $750 млн з прибутковістю 9% і 10 — річні євробонди на $1,25 млрд із прибутковістю 9,75%.
У березні були дорозміщені 10-річні єврооблігації на $350 млн. WSJ з посиланням на джерела, знайомі з цією угодою, повідомляла, що всі дорозміщені євробонди в рамках приватної угоди були викуплені банком JP Morgan (він же виступив єдиним організатором дорозміщення).
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 12
6% на 7 лет в объеме 3-4 млрд. долл. - невозможно.
А еще есть понятие — наличие денег необходимой срочности.
Так вот у кого есть деньги на 7-10-15 лет — это пенсионные и страховые фонды, а они существуют только в развитых странах. То есть заграницей. А заграница нас оценивает в 9-10% и при сотрудничестве с МВФ. Вот такой рынок.
Внутри страны, во-первых такой суммы нет, во-вторых если и есть, то люди не готовы доверять государству на 5-10 лет, просто не готовы, а если кто и готов то точно не под 5-6%, под 15% может, но не факт.
А собрать 0,5 млрд. внутри страны с дикими транзакционными издержками (печать, комиссии тех, кто продавать будет), того явно не стоит.
Але є фактор, який лякає інвесторів більше, ніж військовий стан. Мова про непрогнозований результат парламентських виборів в Україні, запланованих на літо 2019 року.
Терміни і суми вкладень в ОВДП істотно скоротилися через вибори президента та наближення виборів до ВР....
Курс або напрямок руху влади, важливий. Одне діло рівнятися на Венесуелу та дефолт як заохочує олігарх Коломойський і зовсім інша справа рухатись до євроінтеграції та співпраці з МВФ та СБ..
AleksandrBank, так каковы ваши прогнозы по курсу на лето? и когда $ пойдет конкретно вверх? как в прошлом году в августе, или до сентября подождет конкретный рост?
резервов стало меньше, рынок электроэнергии хотят отложить, плюс есть и другие требования, ведь если в этом году не зальют в Украину денег, то в декабре курс может быть очень высок, вот сидим все и думаем, как с нашими копейками поступать, покупать $ уже сейчас, или оставлять в банке на депозите... мнений много, но ничего не предсказать теперь, нас то всех интересует как сохранение ценности своих денег так и возможо какая-то выгода, куда же без этого...