З 1 травня 2019 року набули чинності нові норми закону про ЖКГ, згідно з якими вводиться пеня на комунальні борги. Про це в інтерв'ю UBR.ua розповів гендиректор Директорату сім'ї та соцпідтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
З 10 червня українцям почнуть нараховувати штрафи за комунальні борги
Що це значить
- Пеня стосується тих боргів, які виникли після цієї дати, а штрафи фактично почнуть діяти тільки після 10 червня.
- Штрафи за борги по комуналці можна буде нараховувати тільки за підсумками травневих нарахувань, які приходять ближче до середини наступного місяця.
«Також потрібно враховувати, що за законом пеня не буде нараховуватись, якщо борг утворився внаслідок затримок у фінансуванні субсидій з боку держави. Але ми профінансували субсидії вчасно і в повному обсязі. Проблем з фінансуванням у цьому опалювальному сезоні не було ніяких», — пояснив Музиченко.
Що стосується субсидій, то на її скасування або видачу впливає прострочена заборгованість, але якщо її виставили тільки в липні, значить простроченої вона не є, оскільки кінцеві терміни оплати ще не настали.
За словами чиновника, в цей період субсидію громадянам призначать, але якщо строки розгляду скарги будуть затягуватися і борг нікуди не дівся, то в такому випадку одержувачу потрібно буде надавати документальне підтвердження того, що борг він оскаржує. Таким підтвердженням може бути, наприклад, позов до суду.
Коментарі - 6
Ще одна «перемога» від парламенту Порошенка-Авакова та уряду Гройсмана
И хотя закон вполне неплохой (заставить платить). Но по факту его исполнение может из-за таких неточностей стать бременем для бюджетников и не только.
На текущий момент лучшее, что можно сделать — приостановить или отменить закон до последующих доработок.
Статья 26 ЗУ «Про ЖКП».
Объясняю на простом примере, если у вас долг по коммуналке 3 тыс. грн, то максимум сколько вы заплтатите за 30 дней просрочки - это 9 грн. Это при условии, что все предприятия, которые оказывают коммунальные услуги будут применять максимальную пеню.
Могут же применять более низкий процент или вообще не применять.
А предприятиям справедливо нести убытки за регулярную неуплату отдельными товарищами?
Или распределать неуплату шаровиков на всех законопослушных граждан, которые платят в срок?
Был тут один кадр, который рассказывал, какие ПриватБанк козлы, недорасчитался он по кредитке на 1 грн или что-то около того, а они ему впаяли все санкции, которые предусмотрены.
Так вот этого его личные проблемы, не нужно свою ответственность перекладывать на плечи кого-то другого.
И кактегорией «справедливости» в корысных целях тоже не манипулируйте.
С таким бардаком в голове, к европейскому уровню жизни мы никогда не придем.