10 червня 2019, 8:37 Читать на русском

Курс перед Трійцею: чого варто боятися (прогноз на 10-14 червня)

Валютні ралі минулого тижня знову змусили понервувати як клієнтів, так і самі банки.

Валютні ралі минулого тижня знову змусили понервувати як клієнтів, так і самі банки.
Валютні ралі минулого тижня знову змусили понервувати як клієнтів, так і самі банки. Але в кінцевому підсумку все для гривні закінчилося добре.
Після зльоту 3 і 4 червня долара на міжбанку вище 27 гривень, починаючи з 5-го числа валюта почала швидко дешевшати і торги п'ятниці вже завершилися рівнем 26,50/26,53 гривні. Знизилися котирування і інших валют. Євро подешевшав до 29,9953/30,0266 гривень, а рубль — до 0,408/0,4086.
У понеділок-вівторок курс долара вміло розігрівали, але потім так само швидко і відкотили, що підтверджує істотну роль спекулянтів в цих процесах.
Допомогли гривні наступні фактори:
1.Аукціон з розміщення ОВДП Мінфіном України 4 червня. Всього продали паперів в еквіваленті за курсом НБУ на 8,4 млрд гривень, в тому числі безпосередньо в гривні на 1,8 млрд. Не найрекордніші показники для таких аукціонів. Але важливо те, що ці 1,8 млрд гривень — в основному нові «живі» гроші від нерезидентів, а не перевкладення раніше погашених обсягів. Продаючи валюту на міжбанку для купівлі облігацій — нерезиденти підтримали гривню на торгах. Залучені долари і євро з валютних ОВДП також багато в чому були новими ресурсами, а не рефінансуванням старих вкладень іноземців;
2.Завершення на початку тижня операцій з репатріації дивідендів «дочками» іноземних компаній. Завдяки цьому з середи попит на валюту суттєво впав;
3.Збереження Нацбанком облікової ставки на рівні 17,5% річних. Іноземці отримали сигнал — дохідність українських паперів залишиться високою, і продовжать вкладатися в них, що збільшить пропозицію на міжбанку і підтримає гривню. Всі учасники ринку це розуміють і тому не поспішають скуповувати валюту;
4.Знизилися обсяги купівлі валюти великими енергетичними держкомпаніями (газо- і нафтотрейдерами), що зменшило тиск на ринок;
5.Припинив розкручувати курс готівковий ринок (котирування вперлися в стелю за попитом), а гривневий «голод» у більшості банків не дав їм можливості посилити спекулятивні атаки на нацвалюту.
Як результат — до четверга психологічний настрой більшості учасників торгів на девальвацію швидко змінився на протилежний і гривня стала швидко зміцнюватися.
Виграв від того, що відбувається, Нацбанк, який в середу, четвер і п'ятницю викуповував надлишок пропозиції долара на міжбанку, поступово занижуючи ціну. Використовував НБУ непублічний Matching і викупив за розрахунками «Мінфіну» не менше $100-110 млн за цінами, що знижувалися, від верхнього рівня в 26,93 гривень 5 червня до нижнього в 26,55 гривень під час сесії 7-го числа.
Перспективи щодо курсу найближчими днями
На валютний ринок та поведінку учасників торгів будуть впливати:
1) Новий аукціон Мінфіну України. Цього вівторка (11 червня) Мінфін України проведе нове розміщення ОВДП, номінованих у гривні і в доларах США. Гривневі папери будуть пропонуватися на 3 і 6 місяців, а також на рік, півтора, два роки і 6 років. А валютні — на 9 місяців і півтора року. Нерезиденти продовжать активно скуповувати українські облігації (особливо в гривні), що простимулює продаж ними валюти. Збільшення пропозиції посилить позиції гривні на міжбанку;
2) Триденні вихідні — з 15 червня (субота) до 17-ого числа (понеділок) Україна святкує Трійцю. Клієнти будуть виплачувати аванс із зарплати персоналу перед святом, що збільшить у компаній потребу в гривні.
Майбутні довгі свята також активізують роботу бізнесу найближчими днями через побоювання подальшого «зависання» валютних платежів і перенесення надходжень валютної виручки за 17-е число (робочий день в ЄС і США, але вихідний в Україні). Це збільшить статистику роботи міжбанку в період з понеділка по четверг;
3) Дії НБУ, ліквідність банків, готівковий ринок.
Дії НБУ. Нацбанк продовжить викуповувати надлишок долара на міжбанку для поповнення ЗВР. Регулятору треба забезпечувати щомісячні погашення зовнішніх боргів і готуватися до наступного пікового періоду зовнішніх виплат у вересні. І бажано — не знижуючи загальний обсяг резервів, узгоджений з МВФ. Тому, щоб «не підривати» курс — НБУ доведеться скуповувати валюту майже щодня в межах декларованих ним до $20 млн в день, розтягуючи скупку в часі.
За нашими розрахунками у Нацбанку буде можливість поповнити резерви на $50-70 млн цього тижня без особливого тиску на ринок. Якщо він почне перегинати палицю і скуповувати долар у великих обсягах — ринок відреагує на це зростанням котирувань. Використовувати регулятор буде «тихий» Matching.
Ліквідність у банківській системі. Коррахунки банків весь минулий тиждень перебували в межах 44-48,8 млрд гривень і у «Мінфіну» немає підстав припускати, що вони істотно зростуть в ці дні. За рахунок виплат авансів персоналу і необхідності закривати поточні господарські потреби — клієнти будуть активно витрачати гривню, що знизить тиск на курс на торгах.
Навіть планові погашення старих ОВДП не зможуть істотно змінити цей розклад цього тижня. За нашими прогнозами, коррахунки в період з 10 до 14 червня не будуть перевищувати 48-53 млрд гривень, що істотно не вплине на курсоутворення. Правда, треба врахувати, що частину погашень попередніх облігацій іноземці можуть направити на валютний ринок, щоб зафіксувати прибуток у валюті і вивести ці суми, але за нашими даними ці обсяги не настільки істотні. Основні обсяги гривні від погашення старих ОВДП нерезиденти планують знову направити на купівлю нових паперів.
Готівковий ринок продовжить озиратися на поведінку безготівкового долара, але власної гри вже вести не буде. Ситуація в обмінниках спокійна, а основним критерієм при виставленні котирувань у власників обмінників в ці дні будуть співвідношення реального попиту і пропозиції за валютою в даному регіоні. Особливих загроз для гривні з боку готівкового ринку зараз немає.
Прогноз міжбанківського та готівкового курсів на 10-14 червня:
На міжбанку. Періодичні ситуативні перекоси попиту і пропозиції збережуться і багато в чому — через майбутні триденні вихідні. Клієнти будуть поспішати закрити свої валютні розрахунки, щоб не «підвиснути» з ними на період святкування Трійці.
Дії та курсові завдання найбільших гравців міжбанку будуть диктувати ринку тренд за валютою і динаміку обсягів торгів. З 10 до 12 червня до цього ще додасться вплив результатів аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Продаж нерезидентами валюти для участі в ньому почнеться вже з понеділка і триватиме до середи.
Основну частину пропозиції буде поглинати сам ринок, але у Нацбанку збережеться можливість поповнити резерви на $50-70 млн, використовуючи Matching. Особливо в період продажу валюти нерезидентами під аукціон Мінфіну (тобто з 10 до 12 червня).
За нашими розрахунками це той обсяг, який НБУ зможе викупити цього тижня з міжбанку без наслідків для курсу. 
Котирування безготівкового долара в період з 10 до 14 червня будуть перебувати в межах коридору 26,30-26,75 гривень.
Обсяги щоденних операцій на торгах складуть:
У понеділок — четвер до $400-440 млн при укладанні до 490-560 угод з поступовим зростанням обсягів у вівторок-середу за рахунок продажів валюти нерезидентами під аукціон Мінфіну і через поспіх клієнтів за зовнішніми проплатами перед трьома вихідними;
У п'ятницю різке зниження обсягів міжбанку через падіння ділової активності перед довгими святами. Ми прогнозуємо статистику торгів в межах $360-390 млн при здійсненні до 440-520 угод;
На готівковому ринку курс в обмінниках продовжить орієнтуватися на реальний обсяг попиту і пропозиції з боку клієнтів з оглядкою на поведінку міжбанку.
«Своєї» гри готівковий ринок проводити не буде і каталізатором «проблем» на валютному ринку не стане. Не варто також забувати, що в період майбутніх свят в Україну повертається частина заробітчан з ближнього зарубіжжя, що додасть пропозиції готівкової валюти на ринку і буде працювати на користь гривні.
Якщо на торгах не буде сюрпризів, а Нацбанк «не перегне палицю" зі скупкою надлишку долара в резерви (чим спровокує штучний його брак і зростання котирувань), то обмінники продовжать працювати тільки в режимі «з обороту» зі спредом за доларом в межах до 20 копійок, до 25-30 копійок — за євро і до 0,004-0,008 гривні — за рубль.
При різких змінах курсу на міжбанку — готівковий ринок буде оперативно коригувати свої цінники з урахуванням реального платоспроможного попиту на валюту. Але сам при цьому ажіотажного тиску на курс і додаткового спекулятивного розгойдування котирувань провокувати не буде.
У період з 10 до 14 червня при відносній стабілізації міжбанку готівковий долар в банках буде перебувати в межах 26,25-26,75 гривень, а в обмінниках фінкомпаній 26,30-26,70 гривень.

Коментарі - 9

+
+45
bonv
bonv
10 червня 2019, 10:29
#
У гривневі ОВДП щось не дуже вкладають..
+
+12
Captain  Cisco
Captain Cisco
10 червня 2019, 16:43
#
Дураков мало.
+
+20
bonv
bonv
10 червня 2019, 16:46
#
Дурак олігарх,, інвесторів дефолтом налякав..
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
10 червня 2019, 11:07
#
Вторая неделя июня по идее должна стать более спокойной, и такой турбулентности не должно быть. Качели которые были на прошлой неделе были из-за пассивности НБУ, точнее он присутствовал, но на движение почти не влиял.
В пятницу-воскресенье также были политические баталии, многие партии представляли свою первую десятку на выборы, почти 85%+ основных игроков показали свои лица, вот только далее 11+ и ниже мало кто показал.
На прошлой неделе был переломный момент в среду, из-за аукциона ОВГЗ и позиции Президента по Дефолту и Привату во время его встречи с Европейскими коллегами в Брюсселе.
Вцелом если во вторник будет удачный аукцион, и пока надежды на то что он будет нормальный, многие даже сегодня начнут валюту сливать. Но по идее перекосов в 25 коп за день не должно уже быть, должно пройти все более спокойно. Да и НБУ будет отгребать более усиленно.
Понедельник остатки 53,8 млрд. Ориентир этой недели на укрепление, новости утихают, да и рынок привыкает к высказываниям. Кому плохо так это Привату, из которого часть людей начала забирать депозиты и перевложили в другие банки.
Банки и далее показывают очень хорошие результаты по прибыли, все движется в правильном направлении. Учетная ставка и далее вынуждает компании и банки искать потребность в гривне. Не зря же он дал 6,6 млрд. нескольким банкам на прошлой неделе.

Ориентир это недели 26,25-26,65

https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/121874/
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
10 червня 2019, 12:15
#
Удивляет ситуация по стрижкой НБУ 103 млн.дол, по сути за 3 дня. Сегодня также стрижет.
+
+33
Captain  Cisco
Captain Cisco
10 червня 2019, 16:44
#
Нечего удивляться. Вертят курсом как хотят. Это что угодно,но не рынок.
+
+1
AleksandrBank
AleksandrBank
11 червня 2019, 9:52
#
Это как раз рынок. Просто у нас шаткая ситуация и малообьемный рынок. Потому такие предложения резкие валюты сильно действуют.
+
+1
1112VFRFH
1112VFRFH
11 червня 2019, 0:57
#
Що за маразм:,,валютна виручка"???????(((досить вже кацапюрських кальок!!!У К Р АЇ Н СЬ К О Ю:виручка-то допомога\\виручи,брате\\ПРАВИЛЬНО:валютний виторг,-і надходження,..
+
0
denio
denio
13 червня 2019, 11:05
#
Молодец! В этом проблема - как что называть!!  Других проблем нет..
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама