Україна готова до газових переговорів з Росією, але тільки в тристоронньому форматі за участю ЄС. Про це глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв написав на своїй сторінці в Facebook.
Україна готова говорити з «Газпромом» тільки в тристоронньому форматі
Коболєв зазначив, що нові контракти мають укладатися на основі європейських норм і з повагою до рішень міжнародних арбітражів.
Він нагадав, що Стокгольмський арбітраж переглянув контракт з «Газпромом», визнавши низку його умов дискримінаційними.
«Арбітраж зобов'язав росіян продавати Україні газ у першому кварталі по 300 доларів, а в другому — по 221 долару. Але робити це вони чомусь відмовляються», — зазначив він.
Коболєв повідомив, що Україна купує газ у Європі істотно дешевше: у першому кварталі — за 259 доларів, у 2 кварталі — по 212 доларів, липнева ціна — 178 доларів.
«При яких умовах Газпром, який не хоче постачати Україні газ навіть за дуже вигідною для нього ціною, піде на радикальне зниження? Прощення боргу „Газпрому“ „Нафтогазу“ відмовитися від будь-яких арбітражів, не застосування європейських правил в газовій сфері? Такий сценарій насправді означав би для Росії додаткові мільярдні прибутки, а для України — втрати і повернення в повну залежність від Кремля», — написав він.
Раніше глава компанії «Газпром» Олексій Міллер за підсумками зустрічі з лідерами партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрієм Бойком і Віктором Медведчуком підтвердив, що компанія готова надати знижку 25% на поставки газу для України.
Коментарі - 10
Последний абзац насчет скидки - пусть они ее себе оставят и продают нам по ценам ниже Европы, а скидку пусть нам выплатят в виде компенсаций за потери на Донбассе, Крыму. А далее возврат территорий.
За період після ухвалення рішення сума зросла на 240 млн, свідчать дані «лічильника» заборгованості «Газпрому» перед «Нафтогазом», розміщеного на офіційному сайті НАК.
Після рішення Стокгольмського арбітражу «Нафтогазу» вже вдалося стягнули з «Газпрому» близько $2,07 млрд шляхом взаємного зарахування боргів України за російський газ.
Ще близько $4,67 млрд “Нафтогаз намагається стягнути у міжнародних судах.
Саме на цю заборгованість «Газпрому» нараховується пеня. Її розмір складає близько $6 на секунду.