Мінфін - Курси валют України

Встановити
3 червня 2019, 18:36

НБУ оновив порядок застосування до банків заходів впливу

Національний банк України доповнив підстави та порядок застосування до банків заходів впливу. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Національний банк України доповнив підстави та порядок застосування до банків заходів впливу.
Фото: dp.sfs.gov.ua

Мета

  • Посилити захист інтересів вкладників та інших кредиторів банків.
  • Також це пов'язано із запровадженням додаткових вимог до діяльності банків

Основні зміни

  • заходи впливу застосовуватимуться за недотримання банками запровадженого обов’язкового економічного нормативу – коефіцієнта покриття ліквідності (LCR);
  • за недотримання вимог щодо порядку формування та зберігання резервів за валютними деривативами (форвардними та ф'ючерсними контрактами).

Інші зміни

Постановою також запроваджені норми, відповідно до яких Нацбанк матиме право враховувати вжиті банком заходи, яких не було в передбаченому письмовою угодою плані заходів банку, у залік виконання цього плану та для досягнення передбачених ним цілей.

Банк, у якого обмежено або зупинено здійснення окремих видів операцій, матиме право подати до НБУ клопотання про зменшення обсягу (переліку) встановлених обмежень.

Читайте також: НБУ застеріг Приватбанк щодо порушення фінмоніторингу

Деякі спрощення щодо застосованих заходів впливу стосуються і банків, акціонерами яких ухвалено рішення про припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

Зокрема, банк, що припиняє банківську діяльність, відтепер матиме право подати до НБУ клопотання про дострокову відміну окремих заходів впливу. А саме:

  • про припинення дії письмової угоди;
  • про дострокову відміну обмеження, зупинення чи припинення операцій.

Читайте також: НБУ змінив процедуру ліцензування банків

НБУ задовольнятиме такі клопотання у разі погодження плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи. Крім того, регулятор може не застосовувати заходи впливу до банку, який припиняє банківську діяльність, в разі, якщо допущені ним порушення пов’язані з належним виконанням погодженого Національним банком плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

Зазначені зміни набули чинності з 1 червня 2019 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися