На європейських ринках у четвер і п'ятницю спостерігався обвал цін природного газу. Про це повідомляє прес-служба Української енергетичної біржі (УЕБ).
На європейських хабах різко впала ціна на газ
В УЕБ зазначають, що котирування в черговий раз били рекорди по зменшенню цін.
Так, на голландському TTF ціни з поставкою у вихідні дні 1-2 червня встановилися на рівні 10 євро за мегават, що є найнижчим значенням з 2016 року.
Загальне зниження спотових цін TTF з 29 травня склало близько 20%. Дану тенденцію підхопили всі ключові європейські хаби, не тільки на спотовому, а і на ф'ючерсному ринку.
У Західній Європі ціни в четвер знизилися через зростання середньодобових температур і високої потужності вітру, внаслідок чого зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій.
Все це відбувається на тлі заповнених сховищ і стабільно високого надходження американського LNG.
Читайте також:Газ для населення подорожчав на 38 копійок з 1 червня
Так, у середу американський скраплений газ, згідно із заявою Міністерства енергетики США, був перейменований у «газ свободи», поставки якого «надає союзникам Америки доступне джерело енергії». Навіть на тлі зниження ціни, істотного скорочення поставок американського газу в Європу найближчим часом не передбачається.
Як заявила член Біржового комітету Інна Щербина, в 2019 році спостерігається аномальне зниження ціни газу.
«У жовтні минулого року котирування європейських хабів досягали 30 євро за мегават, зараз — втричі менше. Європа — це класичний приклад висококонкурентного ринку, де ціна швидко реагує на будь-які зміни попиту або пропозиції», — зазначила Щербина.
За її словами, на українській енергетичній біржі за аналогічний період ціна була знижена вдвічі — від 12 тисяч 400 грн до 6 тисяч 700 грн за тисячу кубометрів.
Коментарі - 23
А на счёт «подкинуть баблишка на терминал» все причастные завсегда пожалуйста, но не дают-с
а кто должен был «баблишка подкинуть» ? Причастный к этому делу Нафтогаз.
Недаром именно Польшу выбирают наши высококвалифицированные работники — есть чему поучиться
Россия заработала за два года действия соглашения со странами ОПЕК+ как минимум $120 млрд дополнительно за счет корректировки цены нефти.
Почти сразу после введения санкций против венесуэльской госкомпании PDVSA американские нефтяники принялись подсчитывать потери. Объем поставок из Венесуэлы упал в три раза. Хотя легкой малосернистой нефти у США в избытке (в первую очередь это западнотехасская WTI), ее не хватит, чтобы удовлетворить потребности в сырье.
Ряд американских НПЗ — в частности, на Восточном побережье и в Мексиканском заливе — ориентирован на переработку тяжелой сернистой нефти, поступавшей главным образом из Венесуэлы. Американцы сами перекрыли этот канал.
По данным инвесткомпании Caracas Capital Markets, в последнюю неделю февраля два танкера доставили из южноамериканской страны в США лишь 766 тысяч баррелей сырья. При этом российские компании на той же неделе отправили в США девять судов с более чем тремя миллионами баррелей нефти и нефтепродуктов.
«Ирония в том, что русские извлекают выгоду из краха Венесуэлы: одна находящаяся под санкциями страна заменяет другую в поставках Соединенным Штатам», — отмечает управляющий партнер Caracas Capital Расс Дэллен. По его прогнозу, ежемесячные поставки российской нефти в США к концу года вырастут втрое. С этими оценками соглашаются и другие аналитики.
Общепринятая схема признания факта рецессии – если экономический рост замедляется 2 или тем более 3 квартала подряд.
Это уже официально – техническая рецессия. Дальше наступает кризисная фаза, депрессия.
Замедление экономического роста в России идет не первый и не второй квартал.
----ага, но на рынке украины дл янаселения чего-то др. ситуевина наблюдается...