Цей понеділок не буде легким початком місяця.
Валюта 3 червня: чому можуть бути питання щодо курсу
Зазвичай в перший робочий день клієнти підводять підсумки минулого звітного періоду, остаточно прораховують балансові показники, визначаються з планами на новий місяць, що в цілому знижує активність компаній на міжбанку. «Мінфін» і на сьогодні прогнозує за рахунок цього ефекту — падіння обсягів операцій до 350-380 млн доларів при укладанні до 600 угод.
А ось з курсовою динамікою — все набагато складніше. Справа в тому, що валютний ринок минулого тижня порядком лихоманило і кінця цій курсової турбулентності найближчим часом не очікується. Клієнти поки не розуміють перспектив розвитку української економіки та стратегії держави в цій сфері в період наближення парламентських виборів, «подзавісшего» уряду і досить непростої ситуації як в державних фінансах, так і в частині переговорів з міжнародними кредиторами щодо нових траншів на фоні пікових виплат цього року.
Все ця знервованість змушує бізнес максимально економити валюту і експортери не особливо готові її витрачати понад обов'язкових 30%. Якщо до цього ще додати наближення купівлі «дочками» іноземних компаній валюти під вивід дивідендів та загальний девальваційний настрій останніх днів на міжбанку і готівковому ринку — то можна отримати досить вибухонебезпечну суміш чинників, які здатні серйозно покачати курс в найближчі дні.
Союзниками для гривні зараз залишаються досить низькі обсяги ліквідності (на ранок понеділка коррахунки банків знаходяться на позначці в 48,8 млрд гривень) і завтрашній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП.
Ми очікуємо на 3 червня досить низькі обсяги статистики торгів за рахунок ефекту початку місяця з періодичними спекулятивними атаками на гривню та коридор по долару в межах 26,75 — 27,00 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Невизначеність на міжбанку змусить і готівковий ринок дещо розширити спред. При цьому більш бояливими, а тому — й більш широкими за спредом будуть банківські обмінники, а обмінки фінкомпаній традиційно будуть його тримати трохи менше.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,45- 26,71 та продаж 26,80-27,05 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,40-26,50 гривень і продаж 26,62-26,75 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 41
С другой стороны, перед аукционами по ОВГЗ продается валюта от иностранных инвесторов, которые хотят прикупить гривневые облигации. Так что насчет более-менее сильного скачка курса вверх, вопрос остается открытым.
Сегодня первый рабочий летний день, несмотря на низкие остатки, многие будут спешить вывести дивиденды на фоне новостей прошлого месяца, также будут спешить и импортеры, особенно по нефтепродуктам и т.д. после введения санкций РФ, им нужно искать заказы по другим направлениям и оплачивать предзаказы.
Вся шумиха и действия пока против гривны, потому спешить скидывать валюту никто не будет.
Доллар 26,94-27,10
Евро 30,10-30,35
Рубль 0,4115-0,4145
Это второй подряд месяц, когда рост в первый день месяца, ранее обычно рынок был тихим и за укреплением гривны.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/121874/
Новый Блог на этот месяц открыт
Как я и писал в своем пршлонедельном прогнозе - ко вторнику ждем 27,4 ..... Экономика чудес не терпит.
Свидетели секты «Доллар по 25,90», что скажете?
Але пострадають всі вкладники, бізнес, бюджетники та наймані працівники з гривневим доходом, фінансова сфера і, як наслідок в зв«язку з цим, бізнес що втратить обігові кошти в банках та можливість кредитування, тощо.
При попередній деномінації відбувався пропорційний перерахунок зобов"язань по курсу обміну.
Перевага ж в тому, що при дефолті, навіть при кратному падінні доходів в валютному еквіваленті, відбувається швидке зростання номінальних доходів в нац валюті за рахунок її інфляції та обезцінення. Тобто, оскільки кредити в нац валюті зафіксовані в своїй вартості та не привязані до курсів валют, то після дефолту, розрахуватися по таким зобов"язанням можна буде за місячну ЗП (при суттєвій девальвації нац валюти, яка з часом має привести до деномінації (обрізання нулів) лише за якої курс може з 27 стати 10).
Для країни та населення в цілому - це повернення на роки назад в реальних доходах та ВВП в валютному еквіваленті.