Вчора, 28 травня, голова НБУ Яків Смолій і президент Володимир Зеленський зустрілися з головою місії МВФ в Україні Роном ван Роденом і постійним представником МВФ в Україні Йост Люнгманом. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку у Facebook.
У НБУ розповіли деталі зустрічі Смолія та Зеленського з місією МВФ
Яких висновків дійшли
«Продовження співпраці з МВФ є вкрай важливим для підтримки фінансової стабільності в Україні. До кінця поточного року наша держава повинна сплатити понад 5 млрд дол. за зовнішніми і внутрішніми зобов'язаннями в іноземній валюті. Обсяг міжнародних резервів зараз 19,3 млрд дол., і цього досить для виконання суверенних зобов'язань », — заявив Яків Смолій.
За його словами, співпраця з МВФ — це також і доступ до іншого — офіційного та приватного — фінансування, а також запорука продовження структурних реформ, без яких неможливе довгострокове стійке зростання української економіки.
«Співпраця триває. Міжнародний валютний фонд завжди є надійним партнером України за часів, коли ми потребуємо підтримки, і Україна зі свого боку також буде залишатися партнером, який виконує свої зобов'язання. На жаль, поки ми бачимо зволікання з прийняттям реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансове співтовариство чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це і забезпечить основу для отримання наступного траншу фінансування від Фонду», — заявив президент.
Читайте також: У Зеленського пояснили позицію МВФ
Зі свого боку, представники МВФ засвідчили готовність продовжити обговорення подальшої співпраці з Україною, як тільки після парламентських виборів буде сформовано новий уряд. До цього будуть постійні консультації з формування нового порядку денного реформ.
«Ми не бачимо перешкод для співпраці. Готові після парламентських виборів, після того, як буде сформовано уряд, негайно приїхати до Києва і продовжувати переговори щодо того, яким чином надавати нашу підтримку», — наголосив керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден.
Він зазначив, що дострокові вибори до Верховної Ради є новою можливістю для прискорення перетворень в країні.
Також керівник місії МВФ підкреслив важливість продовження роботи антикорупційних інституцій — НАБУ, САП і Вищого антикорупційного суду.
Коментарі - 25
Но говорить намного легче, проще и комфортнее, чем что-либо делать…
США и более 50 других стран признают главой государства оппозиционного лидера Хуана Гуайдо, а не Николаса Мадуро, который правит страной с 2013 года.
Простые венесуэльцы тоже проголосовали в 2013ом против барыг, за простого парня, водителя автобуса, который обещал простые и быстрые решения сложных проблем.
Ах да, в 2018-ом уже выборов по факту не было, простой парень Мадуро не допустил до них никого кроме себя и пары своих шестерок.
ПреЗЕдент — «что мешок, что в него положешь, то и несет» (с).
У него нет своего мнения.
Он на 100% зависит от мнения советников.
И не забываем, что глава АП теперь — человек Коломойского.
Потому, я б принмала во внимание его высказывания, причем очень серьезно.
«Президент принял 1-й вариант. Все остальное домыслы, вбросы, политика и популизм перед выборами.»
Из реальных действий президента мы видим только требование
досрочных выборов депутатов ВРУ и требование отставки Кабмина.
А вот такие заседания, где секретать СНБО с одной стороны и глава НБУ с другой — это и есть обычная пиар-акция, когда отсутствие реальных дел заменяется болтовнёй.
Ещё до инаугурации президента, в избирательном штабе уже был готов законопроект по возврату статьи об уголовном наказании за получение неправомерной выгоды госслужащими.
Став президентом, Зеленский в ВРУ подал законопроект о внесении изменений в избирательное законодательство, но почему-то забыл подать свои предложения о возврате уголовной ответственности за коррупцию.
Вот в этом я и вижу исключительно пиар-акцию и полное отсутствие желания сотрудничать с МВФ на деле…
Про це він написав у Facebook. «Колишній «регіонал» Нестор Шуфрич подав заяву до ГПУ, ДБР та СБУ щодо відкриття кримінального провадження проти мене за наказ у 2014 році знищувати ворогів та боронити свою країну від російських загарбників. Для таких шуфричів захист рідної країни — це злочин, але я впевнений, що для кожного українця це обов’язок — захищати свою державу від будь-якої погані, що прагне позбавити нас нашої землі, нашої свободи, нашої незалежності. Якщо б ті події знову повторилися, я, не вагаючись, вчинив би так само.», — написав Турчинов на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, подібні заяви «зараз не рідкість». «Оточення Януковича, проросійська «п’ята колона» підіймають голову, сподіваючись на реванш. Але я переконаний, патріоти України, де б вони не працювали — на державних чи недержавних посадах — ніколи не допустять цього реваншу ні в тилу, ні на полі бою! Нехай не сподіваються!», — написав Турчинов.
Про це заявив заступник глави фракції «Блок Петра Порошенка», нардеп Олексій Гончаренко, передає кореспондент РБК-Україна. За його словами, законопроект зареєстрований у парламенті 29 травня.
Проте наразі на сайті Верховної ради не оприлюднений текст проекту. «Я сьогодні подав свій проект закону „Про імпічмент“. Адже нам президент обіцяв, що цей проект закону буде. Ми ніяк не можемо дочекатись від президента цього законопроекту. Вважаю, що цей законопроект потрібний», — повідомив Гончаренко.
Значит МВФ может отказать в кредите из-за отсутствия прогресса, а Беня, ой президент - объявил дефолт - то единственный кредитор, кто сможет дать денег - Россия.
И тот же 1+1 будет проклинать дикий запад, который отказал в кредите доверия, и восхвалять великого старшего брата, который раскрыл свои объятия для воссоединения заблудшего младшего брата с семьёй народов России.
Такой вариант развития сюжетной линии тоже имеет большую вероятность на реализацию - не зря ведь в АП работает толпа лучших сценаристов - им только дай генеральную линию, они быстренько навешают фактаж и подробности, проработают детали и даже подберут макияж Зеленскому для выступления в разных помещениях.
И будет боротся с ним, разрушая гос.институты.
Он — президент хаоса.