Президент сьогодні зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) і обговорив підготовку до укладення нового договору про співпрацю. Про це повідомив на брифінгу Олександр Данилюк, представник Зеленського на переговорах з МВФ і новий секретар РНБО, передає LIGA.net.
Зеленський зустрівся з місією МВФ
Що відомо
За словами Данилюка, на півторагодинній зустрічі обговорювали реформи в Україні, зокрема антикорупційна. Зеленський представив свій порядок денний щодо розвитку економіки і подальшої співпраці з МВФ.
«Перші кроки — це рішення по боротьбі з корупцією, перезапуск судової реформи, правоохоронних органів — це все те, що раніше МВФ майже що нав'язував Україні, але не було бажання робити. Зараз відчувається, що нова влада реально готова реалізовувати ці зміни», — сказав Данилюк.
Як наголосив секретар РНБО, всі розуміють, що рішення про розпуск парламенту — це внутрішнє рішення України, «спрямоване на те, щоб прискорити політичні процеси в країні».
«Всі українці очікують оновлення політичної еліти, поновлення державних органів влади, і тому позачергові вибори покликані швидше оновити Верховну Раду і склад Кабінету міністрів. Щоб ми мали всі ці органи, налаштовані на серйозні зміни і працювали як єдина команда. Це розділяє МВФ, тому що це те, що потрібно для успішної співпраці», — зазначив Данилюк.
Нагадаємо, місія МВФ працює в Україні з 21 травня.
Раніше Олександр Данилюк заявляв, що Україна має можливості виконати всі умови для отримання чергового траншу кредиту МВФ за програмою stand by, не чекаючи виборів.
Читайте також: У Зеленського пояснили позицію МВФ
Водночас представник МВФ Джеррі Райс повідомив, що Фонд очікує парламентських виборів і формування нового уряду в Україні для обговорення подальшої співпраці, проте його місія зараз веде конструктивні дискусії в Києві.
«Як тільки уряд буде сформовано, після виборів, ми готові повернутися до обговорення нашої подальшої співпраці», — сказав він в ході брифінгу в МВФ 23 травня.
Коментарі - 54
1. На 30% - это уже очень хорошо.
2. Почему Вы не вспоминаете про субсидии.
3. Согласен, мало повысили пенсию, но может на этом и нужно сосредоточится. Почему Вы не говорите, про борьбу с «черными» зарплатами? Ведь если заставить платить в белую, то и на пенсии больше денег будет. Но про это неинтересно говорить, проще ругать власть по тарифам?
4. Конечно никто не должен входить в положение людей, который строили непонятно что, рассчитывая жечь дешевый газ.
2. Потому что в этом году их зажали так, что они остались только у людей с пенсией около 1500 грн — что не помешало получать их дальше некоторым знакомым, у которых не одна квартира есть и машины дорогие.
3. Нужно последовательно все делать, а не сразу грохнуть цену в космос, «выживайте как хотите», а потом «возможно, когда-то в следующей жизни доходы слабозащищенных слоев общества будут соответствовать таким ценам».
4. Когда они строили — условия в стране были совершенно другие и их вины в этом нет. Тогда никто не мог даже подумать, что такого масштаба скачки в принципе возможны, кроме разве что ярых пессимистов. Ситуация была бы иной, если бы все время планомерно повышали, повышая попутно такими же шагами зарплаты с пенсиями. И да, очень помогли бы в этой ситуации вменяемые цены на электроэнергию, которой тоже отлично топить можно, НО! Она тоже очень сильно дорожает.
2. Ну, что совсем зажали, или все же есть какие-то другие факторы? Прописанные родственники с доходом или что-то еще? Какая доля коммуналки от дохода?
3. Ее много лет удерживали, другого варианта не было. Если бы начали поднимать году так в 2009, то и не нужно было так резко. Но кто-то собирался переизбраться в 2015 и держал цены и курс. Додержался, отхватили все.
4. То есть люди сознательно строили, чтобы транжирить ресурсы, бездумно, но виноват кто-то другой, что цена на ресурс выросла, а они думали (непонятно с чего?), что дешево будет всегда. Им что, кто-то обещал или гарантировал низкие цены всегда? Нет.
Я не говорю, что все сделали правильно, необходима детенизация экономики, чтобы в бюджете и денег было и субсидии левые не получали, НО этот процесс больно ударит по миллионам людей, которые:
- привыкли работать в тени вообще ничего не платя (всякие таксисты, сантехники, маникюрщицы, компьютерные мастера, прочие шабашники и мелкие «бизнесмены»);
- ударит по бизнесу построенному на всяких обналах и ФОПах, когда из 100 млн. реальной прибыли, через схемы делают 10 млн. убытка;
- коррупционерам, которые по тем же схемам кэш получают в виде взяток;
И все эти «товарищи» толпой будут кричать, что «душат бизнес», «репрессии».
Но за это надо выступать, кричать, что государство бездействует, а не требовать снижения тарифов, потому как - это вредно, компенсировать надо, а не снижать рыночные цены.
Потому как трубы-то одни, а облгазы ему отлично продал ВФЯ, через приватизацию.
+15
Даже в бизнесе, банк не даёт денег клиенту когда полностью меняются собственники, директора и тд., планы развития компании, особенно когда у компании есть обязательства.
Де програма? Тільки загальне ля-ля…
За оцінками українського уряду, Україна через агресію Росії втратила більше 20% ВВП.
Тобто сума збитків, може становити 150 млрд доларів. Збитки людей не враховували!!!
— Активи України, конфісковані Росією.
— Об'єкти нерухомості, зруйновані війною – як державні, так і належать приватним юридичним особам.
— Вартість сільськогосподарських земель.
— Змінилися торгові потоки: економічні санкції Росії проти України, які поступово вводилися з літа 2013 року, різко скоротився через війну потік прямих інвестицій в економіку України та ін.
— Економічні втрати України, в тому числі від порушених систем енергетики, видобутку природного газу та інших.
— Втрата банківських активів. Таким чином, в ці 150 млрд не були враховані майнові втрати приватних осіб, різноплановий збиток, нанесений людям, змушеним залишити свої будинки (внутрішньо переміщеним особам), витрати держави на виплати матеріальної допомоги біженцям та інші бюджетні витрати, пов'язані з агресією Росії проти нашої країни.
Не увійшли до загальної суми також зростаючі військові витрати України та людські втрати.
https://minfin.com.ua/ua/blogs/bonv/121350/