В Україну приїхала місія МВФ. Правда, як виявилося, не вчасно. Про те, чому знизилась вартість єврооблігацій і що думають інвестори про нові кадрові призначення розповів НВ спеціаліст відділу боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса
Мінфін готується нарощувати внутрішній борг
Тиждень світові фондові ранки завершують дещо засмутившись. З одного боку — Гватемала успішно розмістила новий випуск суверенних паперів. З іншого — торгова війна між Китаєм і США. Чи переросте смуток в шторм або торнадо, переконаємось згодом. Наприклад, коли статистика відобразить погіршення економічних показників у результаті торгової війни, що вже почалося, наприклад, в Японії. Ранок п’ятниці індекс S&P500 зустріне на позначці в 2822 пунктів.
Зате «великобританці», як тепер, напевно, прийнято називати жителів Британії, на один крок наблизилися до нового референдуму щодо Brexit. Проблема в тому, що там все повинно бути за законом і вирулити на цей референдум дуже складно, нехай і вся британська еліта розуміє, яку дурість вони учудили з цим референдумом. Поки ж все явно йде до відставки прем'єр-міністра Британії, що не дуже тішить британський фунт. Загалом, запитали народу один раз, що робити. Поки що референдуми в світі працюють тільки в Швейцарії, і цю аномалію ще потрібно вивчити, як же це виходить і скільки банків на душу населення треба мати, щоб система працювала.
Місія МВФ: приїздіть літом
А в Україну приїхала місія МВФ. Правда, як виявилося, не вчасно. Якраз до їх приїзду новий президент вирішив розпустити Раду, після чого ще й прем'єр-міністр подав у відставку. У підсумку, місія виявилася нездійсненною.
Хоча, звичайно, і так було ясно, що транш ми зараз не отримаємо, тому що проблема незаконного збагачення ще не вирішена. Хоча, для когось проблема, а у когось справи закриваються. Інвестори, в цілому, виборів дострокових не злякалися, а швидше навіть навпаки.
Логіка банкіра з лондонського Сіті проста — чим швидше у вас закінчиться політична турбулентність, тим краще, чим швидше закінчаться всі вибори — тим швидше ви приймете повноцінну програму МВФ і почнете робити реформи.
Загалом, досить наївний народ живе в цивілізованому світі. Однак навіть наївні інвестори злякалися, коли на авансцену вийшов новий голова адміністрації президента.
Чого злякались інвестори
Інвесторів налякав той факт, що Зеленський призначив на ключову посаду людину, пов’язаного з токсичним олігархом, незважаючи на те, що всі західні партнери йому натякали, що краще б було вибрати когось іншого.
Цього вже не змогла винести тонка душа спекулянтів і інвесторів, як і не зміг пояснити їх мозок, який звик дивитися на нову адміністрацію очима Данилюка і Айвараса.
В результаті, падіння ми побачили як на ринку єврооблігацій, так і на валютному ринку. Останнє взагалі дивно, тому що гривня зазвичай не реагує на подібні політичні події і можливо, її рух (всього на 20 копійок) пов’язаний не з Богданом, а з тим, що просто нерезиденти вже встигли продати всі свої долари під аукціон на цьому тижні і ситуація в торгах вирівнялася.
Але ось динаміка торгів єврооблігаціями була однозначно продиктована юристом Коломойського. В результаті, за останній тиждень українські суверенні єврооблігації втратили 1,5 пункту на довгому кінці кривої.
ОВГЗ чекають Clearstream
А ось на внутрішньому ринку облігацій триває свято святого нерезидента. Ключова подія на ринку — це запуск Clearstream з 27 травня, що має зробити аукціон наступного вівторка найуспішнішим в історії. І дати старт реальному зниженню ставок, тому як якщо ті обсяги, про які зараз розповідають один одному за пивом стануть реальністю, то у Мінфіну розв’яжуться руки. З одного боку.
З іншого боку, звичайно ж, там розуміють, що траншів МВФ, а з ними і грошей ЄС і Світового Банку, і, найімовірніше, євробондів, їм не бачити до зими, а значить, треба брати якомога більше через ОВДП. Приклад Єгипту в цьому плані показовий, де мільярди і мільярди доларів заходили у внутрішній борг, а курс і ставки стояли як укопані. І найцікавіше буде спостерігати, як далеко цей вал грошей в ОВДП продавить курс гривні.
Коментарі - 46
З — зубожiння)
Программа МВФ является «отличной защитой для сохранения макроэкономической стабильности в стране».
Продолжение сотрудничества с ключевым кредитором Украины позволит открыть доступ к инвестициям в страну.
Это называется «проекция».
Посмотрим, как долго нарiд будет устраивать ваш «царь».
И как скоро синонимом к его фамилии будет только мат)
Золотовалютні резерви на 30.04.2019: 20 524,72
Інавгурація Петра Порошенка, п'ятого Президента України, відбулася 7 червня 2014 року.
В загальному, на кінець лютого ЗВР були 15.5 млрд. В квітні — 14.2, а на кінець травня (коли як раз коли Порошенко став президентом) — 17.9 млрд. І ці резерви за перші 9 місяців його правління впали до 5.6 млрд.
Я вот смотрю по годам — за время правления батона внешний долг стабильно рос, а после 2013 года уверено уменьшался. https://index.minfin.com.ua/finance/debtgov/foreign/ Может я чего не понял или арифметика по месяцам другая.