15 травня 2019, 14:34 Читать на русском

З 1 жовтня субсидії виплачуватимуть у готівковій і безготівковій формах

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова. Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Фото: volynnews.com

Безготівкова форма

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Для цього Ощадбанк в автоматизованій системі вестиме облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того переказуватиме кошти на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».

Читайте також: У Кабміні вирішили, як виплачувати субсидії боржникам

Такий механізм розроблено для максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату комуналки. Ідеться, перш за все, про людей похилого віку.

Готівкова форма

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики.

Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Читайте також: Уряд планує монетизувати всі наявні пільги

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Як зазначають у Мінсоцполітики, упровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама