За підсумками першого кварталу 2019 року співвідношення державного боргу України до ВВП знизилося до 59%. Така оцінка міститься в Інфляційному звіті Національного банку за квітень.
Співвідношення держборгу України до ВВП знизилося до 60%
Що це означає
Як зазначається в огляді, на початку року уряд активно залучав боргові ресурси. Це, по-перше, пов'язано з щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту, з огляду на незначні надходження від приватизації. Засоби залучалися як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Зокрема, отримані кошти від дорозміщення ОВДП і позику під гарантії Світового банку.
Однак ключовим джерелом фінансування дефіциту залишилися запозичення на внутрішньому ринку — як в національній, так і в іноземній валюті. Левову їх частку становили короткострокові папери. Хоча обсяги погашення зобов'язань були значними, залучення істотно їх перевищили, зазначають експерти НБУ.
Читайте також: Мінфін підвищив прогноз платежів за держборгом на 17,2 мільярда
«Незважаючи на такі залучення, державний і гарантований державою борг в цілому зменшився на 1,0% з початку року — до 2147 млрд грн станом на кінець березня 2019 року. Це обумовлено виплатами за гарантованими боргом, зокрема перед МВФ. Додатковим фактором було незначне зміцнення гривні», — ідеться в огляді.
Нагадаємо, що за даними Всесвітнього банку відношення державного боргу до ВВП України в 2018 році знизилося до 63,2%. Всесвітній банк прогнозує, що відношення держборгу до ВВП в 2019 році знизиться до 60,1%, в 2020 році до 57,9%.
Коментарі - 14
Не секрет, что деньги любят тишину. Но там где тихо, там и нет 18-19% годовых.
С учётом инфляции, конечно меньше 6-7%, но и это достсточно неплохо.
В инвестиционном портфеле почти каждого инвестора 3-8% можно найти таких активов.
Одна знакомая инвесткомпания биткоины, например, купила. Сейчас он вроде подрос — они довольны, может уже и зафиксировали прибыль.
Как только запахнет жареным, например к парламнствким выборам, они сброят эти активы с удовольствием.
Плюс НБУ хорошо стрижет. Ситуация у нас лучше чем в Турции и Аргентине.
Рост ВВП на фоне падения производства, деградации инфраструктуры, смещение к сырьевому сектору и сектору услуг… Такой рост ВВП имеет короткий период насыщения, т.е. удержать рост ВВП в этом секторе можно очень не долго. Государственный долг берется не на рост и развитие, а на поддержание. Все, что берется под более или менее нормальный процент идет на обслуживание долга. Тот долг, который по хорошему нужно брать под развитие дают под запретительный процент.
За підсумками 2018 року країни ЄС закріпили свою першість у зовнішній торгівлі України – товарооборот з ними зріс на 13,6%, а їх частка в загальному товарообороті збільшилася до 37,5%.
Зростання експорту до країн ЄС було не лише кількісним. Як і в попередні роки, найбільше у 2018 році зросли обсяги поставок оброблених товарів. Їх частка в експорті була найбільшою та становила 31,5%.
А то столь популярные тут ссылки на газетные статьи практически всегда — пропаганда т.е. формально не ложь, но показывают маленький позитивный кусочек полностью скрывая реальную картину, так еще и жонглируют терминами и терминоподобными словами.