З 1 травня набувають чинності положення ст 26 закону «Про житлово-комунальні послуги», що регулюють відповідальність споживача за неналежне виконання договору. Про це пише biz.ligazakon.
27 квітня 2019, 14:14
З 1 травня за несвоєчасну оплату ЖКП штрафуватимуть
Що це значить
- За несвоєчасну сплату платежів за ЖКП споживач зобов'язаний буде сплатити пеню у розмірі, встановленому у договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.
- Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
- Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем внесення плати, і не нараховується у разі заборгованості держави за надані населенню пільги і житлові субсидії та/або при наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином;
- У разі непогашення у повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця, останній (крім виконавця послуг з постачання та розподілу електроенергії і природного газу) має право обмежити (припинити) надання послуг споживачеві.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 50
— відключення тих хто не платить ніяк не вплине на фактичну вартість утримання комунікацій.
Повального відключення не буде, відключать тільки деяких неадекватних, а решта хитрунів почне платити, бо втрата послуги буде для них невигідною.
Всі можливості є, було б бажання.
А платить я не буду и пусть попробуют доказать в суде объёмы своих не предоставленных услуг — другого выхода у них нет.
Якщо ж у Вас «особливий» погляд на ці послуги, в такому разі дійсно це буде проблемою. А можливо Ви просто вважаєте себе хитро*опим і хочете, щоб за опалення і прибирання Ваших власності і співвласності платили інші сусіди-лошари? Таких теж у нас на жаль немало. От для боротьби з такими і вводяться ці зміни.
Относительно услуг писалось масса претензий и не на одну из них не было реакции от поставщиков этих услуг, поэтому мои долги это их проблемы, а не соседей.
Если бы услуги предоставлялись качественные и в тех объемах, в которых они декларируются, то за 10 лет их исполнители могли бы подать в суд иск, а не судебный приказ по которому им отказали.
Мне не понятна политика навязывания услуг от которых я не могу отказаться в принципе.
Простими словами, щоб дійти до своєї квартири, Вам потрібно пройти через двір, вхідні двері будинку, піднятися сходами.
Двір, двері, сходи та інші місця загального користування потрібно прибирати, ремонтувати, освітлювати і опалювати за потреби.
Співвласники майна можуть самі обслуговувати свою співвласність, або делегувати цю функцію комусь. Рівень якості послуги обслуговування та її вартість може бути дискусійним питанням, тому рішення приймається більшістю голосів. Відповідно меншість має підкоритися волі більшості. Якщо хтось не хоче виконувати волю більшості, то у більшості буде законне право вдатися до примусу.
— схоже Ви ніколи не брали участь в зборах ОСББ. Навіщо дурню пишете?
Поэтому там где услуги оказываются и их стоимость и качество одекватные, я их оплачиваю, а в противном случае нет.
И ваши доводы про то, что их оплачивают другие для меня не аргумент — это их выбор за что и сколько платить.
Мы арендуем квартиру в доме на около 360 квартир. 3 раза проводили собрания по созданию ОСББ. И все не успешные.
Мы сказали хозяевам квартиры про ОСББ, а они сказали, что не хотят никаких сборов платить. Что ОСББ будет дороже ЖЕКа. И вообще пусть все делает государство ибо оно всем должно.
— ось така безвідповідальна маса заслуговує на жорсткий примус.
Але совку цю жорсткість можна лише терпіти, а при капіталізмі є широкі можливості для маневрів.
Ті хто тікають від відповідальності заслуговують на жорсткість. А відповідальні особистості навпаки, заслуговують на краще.
Життя в цілому жорстке і несправедливе, але від вибору людини частково залежить її доля.
В новостоях квартиры покупают те, кто может купить и это не всегда молодёжь.
Там конечно ОСББ легче создавать — ведь изначально у вдлажельцев квартир нет никаких долгов за услуги ЖКХ.
Это в старых домах есть проблемы с созданием ОСББ, например, мы хотели создать ОСББ и в процессе сбора информации о жильцах дома выяснили интересные подробности — в доме есть пара квартир, находящихся под арестом с общей суммой долгов, превышающих 100 тысяч гривен.
При создании ОСББ эта проблема автоматически ляжет финансовым бременем на всех остальных жильцов — люди соответственно не пожелали нести дополнительную финансовую нагрузку.
У моих знакомых в ОСББ после проведения аудита выяснилось, что законно избранный руководитель украл более 400 тысяч гривен — хотя когда его избирали, внешне выглядел честнейшим человеком.
ОСББ не панацея, а інструмент. Лякатися боргів деяких співвласників необачно, бо в кінцевому рахунку все одно розплачуватись співвласникам.
«ті, хто зараз можуть дозволити собі купити житло зазвичай більш прогресивні та відповідальні»
В 2017-2018 искал вариант покупки жилья в уже заселенных новостроях.
Часть предложений — донецкие или луганские ребята, взявшие в банках кредиты и умудрившиеся переоформить недвигу на родственников (кредит естественно не погашен). Другая часть — дети депутатов различного уровня, продающие недвижимость, оформленную в их собственности.
В одном из домов у такого ребёнка я смотрел три квартиры а ещё мне эта дытынка предлагала продать и парко-место.
Так что «прогрессивные» — однозначно,
а вот на счёт «ответственные» — вы тут явно погорячились.
— я мав на увазі відносну статистичну різницю у відповідальності.
А так, я згоден, що нашому народу ще треба пройти довгий шлях, щоб здихатися совкового наслєдія і навчитися відповідальності.
До речі замітив кореляцію — любителі «русскава міра» в більшості проти ОСББ. А ось прозахідні українці навпаки, розуміють переваги ОСББ.
— нехай лошари платять, так?
В совку совки прагнули халяви, тому при будь-якій можливості намагатися кинути державу. Але ніяк не могли доперти, що в результаті шкодили самі собі.
0,01% суммы долга за каждый день просрочки = 3.6% годовых. Это если в цифре не ошиблись в статье :)
У родителей за март не пришла субсидия — поменялся порядок ее уплаты. Ни на пенсионные карточки, ни на карточку Ощадбанка (на которую в предыдущем месяца упала субсидия), ни на лицевые счета поставщиков коммунуслуг субсидия не поступила. Кто должен будет уплатить пеню?
Поляки пройшли через «шокову терапію» одразу після розвалу совка, платили 2/3 доходів за комунальні. Зате тепер їм за країну не соромно.
А ми 25 років голосували за халяву і зараз немало таких, яким халява миліша.
«А ми 25 років голосували за халяву і зараз немало таких, яким халява миліша.»
Халява- то у вас дома, адекватные люди с 92го халяву не видят, работают и платят, а такие как вы- делают шум, и окромя него- ничего.
Якщо Ви 25 років тяжко трудитесь і більшу частину зарплати віддаєте за комуналку, то я не можу назвати Вас адекватним. Можливо адекВАТНИМ. З України смієтесь? Погляньте в дзеркало.
Якщо Вам допоможе, можете назвати мене вишиВАТНИМ у відповідь. Я не ображусь, бо з певної точки зору я дійсно можу так виглядати.
Так что этот тренд сейчас в моде.
— ну ось і перевіримо, наскільки широке у Зе почуття гумору. Про нього в найближчі 5 років будуть багато шуткувати. Якщо він не образиться і підтримає навіть чорний гумор про себе, то значить він дійсно Комік (з великої літери).
А якщо ж Зе почне дути губи, як деякі дописувачі в цій статті, то це буде ознакою його обмеженості.
«Ни на пенсионные карточки, ни на карточку Ощадбанка (на которую в предыдущем месяца упала субсидия), ни на лицевые счета поставщиков коммунуслуг субсидия не поступила. Кто должен будет уплатить пеню?»
В документах Кабмина пишут о том, что если субсидия выплачена с задержкой, то пеня за несвоевременную оплату услуг ЖКХ начисляться за период задержки не будет, но не больше.
Рекомендую не париться с этим вопросом а просто оплачивать все счета в срок до 20-го.
Апрель — последний месяц, где будут копеечные суммы за отопление, а все остальные платежи вполне подъёмные для пенсионеров и их взрослых детей.
Тобто 3.65% річних. Такий кредит ще спробуй знайди. :)