Україна повинна ініціювати нову програму МВФ і повернутися до довгострокової співпраці з Міжнародним Валютним Фондом. Про це сьогодні на брифінгу заявив голова НБУ Яків Смолій.
Україна має ініціювати нову програму співпраці з МВФ — голова НБУ
На думку Смолія, нові переговори з кредитором можна починати вже цієї осені, після завершення чергового перегляду місії МВФ.
«Продовження співпраці є запорукою макрофінансової стабільності і підтримки ліквідності поточного рахунку для обслуговування, в першу чергу, зовнішнього боргу. Це також дає можливість співпрацювати з іншими міжнародними організаціями, такими як Світовий банк, ЄБРР, Єврокомісія» — прокоментував голова НБУ.
Він нагадав, що Україна зараз співпрацює з МВФ за програмою stand-by, термін дії якої закінчується на початку 2020 року.
«14-місячна програма stand-by була розрахована на перехідний період, щоб підтримати Україну у рік подвійних виборів і забезпечити певний рівень золотовалютних резервів» — пояснив голова Нацбанку.
Яків Смолій також підкреслив, що очікування НБУ щодо отримання Україною траншей МВФ цього року не змінилися. В рамках програми stand-by Україна очікує надходження двох траншів на загальну суму 1,3 млрд доларів. МВФ виплатить їх після переглядів виконання урядом попередніх умов. Перший перегляд має відбутися у середині травня, другий — у листопаді.
«Ми очікуємо приїзд місії МВФ в середині травня, як і планувалося. Місія буде проводити ревю програми і за його результатами прийме рішення щодо надання нового траншу», — повідомив Смолій.
Він також підкреслив, що Національний банк виконав всі умови МВФ, які стосувалися НБУ. «Решта частина умов – це інші суб’єкти діяльності, які будуть відповідати на запитання», — сказав Смолій.
Голова НБУ не зміг відповісти на питання, як вплине рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконної націоналізації Приватбанку на продовження співпраці з кредитором.
«Це питання свіже, мі його ще не обговорювали з МВФ. Я думаю, воно також буде темою для обговорення під час їхнього візиту», — спрогнозував голова НБУ.
Він також наголосив, що НБУ та Мінфін докладуть максимум зусиль, щоб захистити інтереси держави у судах наступних інстанцій і готуватимуть апеляції.
Коментарі - 8
Як зазначається в огляді, до ключових реформ, реалізованих після 2014 року, належать:
1. значна фіскальна консолідація,
2. перехід на гнучкий валютний курс,
3. реформування тарифів на енергоносії та системи соціальної допомоги,
4. забезпечення більшої прозорості державних закупівель,
5. спрощення регулювання бізнесу.
1. ???????
2. Частково.
3. Удавка для людей, збільшення боргів за комуналку це підтверджує.
4. Повня брехня!
5. Повна брехня!
Простим людям потрібен безумовний базовий дохід (ББД)
Все інше їм не потрібнє…