Протягом останніх п'яти років Україна реалізувала ряд реформ в різних сферах, незважаючи на гострі проблеми в політиці, безпеці і економіці. Про це йдеться в новому огляді Світового банку в Україні.
Всесвітній банк назвав ключові реформи в Україні за 5 років
Ключові реформи
Як зазначається в огляді, до ключових реформ, реалізованих після 2014 року, відносяться:
- значна фіскальна консолідація;
- перехід на гнучкий валютний курс;
- реформування тарифів на енергоносії і системи соціальної допомоги;
- забезпечення більшої прозорості державних закупівель;
- спрощення регулювання бізнесу.
«Інші важливі реформи, які включають: стабілізацію та реструктуризацію банківського сектора, прийняття пакету реформ в сфері охорони здоров'я, створення антикорупційних органів та впровадження декларування майна та доходів посадовими і службовими особами держави, — довгий час стримувалися впливовими колами, які і надалі продовжують протидіяти реформам», — ідеться в документі.
У Всесвітньому банку вважають, що в перспективі Україні необхідно буде реформувати багато напрямів, щоб забезпечити стійке відновлення економіки і загальне процвітання.
Нагадаємо, Світовий банк погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2019 році з 3,5% до 2,9%.
Коментарі - 15
И начинаем через месяц считать от нуля что сделал новый президент популист.
Обсуждение общественностью какая область сколько и почему не потратила денег на дороги, осуждение, и вынуждение снять деньги с депозитов местными властями? Нет, не слышали, Порошенко дороги не сделал.
Пенсионная реформа с автоматической индексацией пенсий, чего не было никогда, а если и повышались пенсии, то максимум на 5% а не на 10%, как сейчас? Нет, не слышали. Не говоря о безвизе, армии, открытых торгах в онлайне всего что за бюджетные деньги, кроме закупок оружия.
Этого мы добивались, шли на вакансии заменять серых крыс(коррупцию), поднимали скандалы, собственно проводили реформы. А где вы были? А, смотрели концерты, смотрели шуточки прибауточки, и в рот тем, кто за все хорошее против всего плохого.
Есть гражданское общество, а есть население.
Под конец 2013 года средняя зарплата 410$
2016 год — 163 $
На текущий год 276 $
Ну да, после майдана пришел Петя и начали „жити по новому“ опустили ЗП в 2.5 раза, а потом радуемся „повышению“ в 15% в год. Дальше можно не читать…
— давайте звіримо з даними мінфіну:
В лютому 2014-го 3189 грн при курсі гривні 8.6 (в доларах $370)
В лютому 2019-го 9429 грн при курсі гривні 27 (в доларах $350)
Як бачимо, різниця зовсім незначна.
Але стабілізєц Януковича коштував країні мінус $20 млрд. ЗВР та плюс $25 млрд. боргів, а також накоплені економічні перекоси, які закономірно вилилися в обвал гривні невдовзі після ганебної втечі легітимного.
А нинішня влада в умовах російської агресії при втраті промислових територій і необхідності нести високі військові витрати змогла витягти країну з економічної прірви і при цьому баланс ЗВР-борги майже не змінився.
https://index.minfin.com.ua/labour/salary/average/2013
Средняя ЗП на начало майдана, ноябрь 2013 = 3268 грн / 8 грн = 408.5 $
https://ru.slovoidilo.ua/2019/04/18/infografika/jekonomika/srednyaya-zarplata-ukraine-kakix-regionax-zarabatyvayut-bolshe-vsego
Лютий 2019 — 339.91$
Баланс ЗВР-долги изменился в лучшую сторону (от начала майдана), https://index.minfin.com.ua/finance/debtgov/foreign/, но разрыв между ними не особо изменился.
— дати були взяті на моменти кінця правління Януковича і Порошенка.
«Лютий 2019 — 339.91$»
— точніше $350 (9429 грн/27). Різниця з зарплатою перед Майданом 15%.
Але зараз економіка продовжує розвиватися, а тоді рухнула від перекосів і агресії.
«Баланс ЗВР-долги изменился в лучшую сторону (от начала майдана)»
— до Майдану проХВесіонали за 4 роки спалили боргів і резервів на $45 млрд!!!
При цьому економіка не росла, а була в стагнації. Простіше було б роздати ці гроші всім працюючим — приріст середньої зп був би більш відчутним.
— дійсно, реХВорми не булькають, як же їх відчути?
Ось коли кіло гречки дадуть за голос на виборах — оце вже конкретно і відчутно.