Середа на валютному міжбанку обіцяє бути дуже цікавою і динамічною.
Міжбанк в середу: до яких меж може впасти долар
Основними драйверами ринку будуть:
1) необхідність розрахунків у клієнтів по ОВДП, придбанним вчора на аукціоні Мінфіну України;
2) виплати відшкодувань ПДВ експортерам;
3) наближення кінця місяця та довгограючих вихідних.
Мінфін розмістив вчора облігацій на суму понад 13,4 млрд гривень (в еквіваленті по курсу НБУ), з яких понад 11,2 млрд — в гривні. Це навіть більше, ніж за нашими розрахунками (ми вчора ввечері припускали 8,5 млрд гривневих розміщень).
За цими паперами на 11,2 млрд гривень сьогодні необхідно провести розрахунки клієнтам в нацвалюті і хоча частина коштів буде фактично перевкладанням грошей від погашення попередніх облігацій — нових ресурсів знадобиться теж досить багато.
Іноземці, які купили вчора облігації — будуть частково продавати валюту для фінансування своїх купівель ОВДП і це збільшить пропозицію її на ринку та спрацює на користь гривні.
Що стосується виплат відшкодувань ПДВ експортерам і наближення кінця місяця — то це речі взаємопов'язані. До кінця квітня залишається всього три робочих дні і це змусить Держказначейство активніше перераховувати кошти експортерам по відшкодуванню ПДВ.
Це зменшить у них потребу в продажу валюти понад обов'язкових обсягів від надходжень валютної виручки і спрацює проти гривні.
Крім цього, вони й імпортери поспішатимуть для завершення своїх зовнішньоекономічних операцій до 1-го числа перед довготривалими святами. Цей фактор спрацює різноспрямовано і в кінцевому підсумку тренд на міжбанку в середу буде залежати від ситуативних курсових завдань самих найбільших клієнтів.
Ми прогнозуємо досить великі обсяги операцій на міжбанку в межах до 450 млн доларів при здійсненні до 600 угод.
Коррахунки банків на ранок середи знову істотно не змінилися і знаходяться на рівні близько 54,5 млрд гривень, що з одного боку — дає ресурс для спроб покачати ринок, але з іншого — все апетити спекулянтів будуть упиратися в платоспроможний попит компаній на валюту та їхні ситуативні завдання перед кінцем місяця.
Більшість факторів досить сприятливі для гривні і ми прогнозуємо на сьогодні коридор по долару в межах 26,50 — 26,65 гривень з активною роботою спекулянтів в форматі «в дві сторони».
При надлишку долара на торгах — Нацбанк вийде з інтервенцією по викупу валюти через Matching, що як і вчора утримає курс від подальшого падіння нижче порога в 26,50 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,50- 26,65 і продаж 26,73-26,95 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,735 гривень та продаж 26,79-26,90 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 25
Доллар 26,52-26,65. Шанс ниже 26,50 маловероятно, НБУ будет выкупать целый день.
Евро 29,67-29,87, скорее закрепится ниже 26,80.
Рубль 0,4138-0,4165.
Денег в системе достаточно, скоро прийти должно НДС, но и в пятницу большие выплаты по ЗП, т.ч. выходные по 1 май включительно.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120810/
Обычно так:
1. Аванс 15 числа, ЗП 30-31 (последний день месяца).
2. Аванс 16 числа, ЗП 01 числа.
3. Аванс 20 числа, ЗП 05 числа.
4. Ваш + у тех у кого отклонения по ЗП.
Сейчас 26,63-26,66
Я більше про нитиків писав які не купляють і не продають а просто хмари згущують за гроші…
Як зазначається в огляді, до ключових реформ, реалізованих після 2014 року, належать:
значна фіскальна консолідація,
перехід на гнучкий валютний курс,
реформування тарифів на енергоносії та системи соціальної допомоги,
забезпечення більшої прозорості державних закупівель,
спрощення регулювання бізнесу.
Не хочет чтобы у людей была выше покупательская способность
Если б о вообще не выкупал бы, то и курс был бы по 24 уже давно. Вот только долги нужно отдавать и тут выход или переодолжить или выкупать на межбанке, 2-й вариант лучше. До 3-го варианта, о котором я всегда говорю — власть не дошла, заход крупных инвесторов, но для этого нужны Суды и законы, пока у нас все плохо с этим, практика последних год и недель показывает.
1. залучення приватних інвестицій у сектори, які пов’язані із зовнішньою торгівлею завдяки покращення бізнес-середовища та приватизації великих державних підприємств, розвитку ринку сільськогосподарських земель та боротьбі із корупцією;
2. забезпечення фінансової стабільності завдяки здійсненню прийнятних, з точки зору витрат, реформ в секторі освіти та охорони здоров’я, подальшій раціоналізації соціальної допомоги та створенню більш справедливої системи оподаткування, що сприяє розвитку;
3. подальше зменшення рівня інфляції та відновлення резервів;
4. відновлення надійного банківського кредитування підприємств.
Перший квартал пройшли і навіть не зауважили виплати по кредитам…