Національний банк у першому кварталі 2019 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1 151,5 млн грн. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
НБУ отримав 1,2 мільярда на погашення кредитів банків-банкрутів
Основні цифри
Ця сума складається з коштів, що надійшли від реалізації ФГВФО заставного майна (активів) та коштів, отриманих з інших джерел.
Найбільше коштів отримано від реалізації майнових прав – 1 044,0 млн грн. Ще 57,4 млн грн надійшли від реалізації нерухомого майна.
Іншими джерелами погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків стали кошти від:
- прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 30,7 млн грн;
- списання за рахунок сформованого резерву на суму 17,0 млн грн;
- отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами на суму 2,6 млн грн.
Читайте також: ФГВФО достроково погасив борг перед Мінфіном
За найвищу ціну – 722 млн грн – реалізовано майнові права, передані банком Надра в заставу НБУ.
Крім того, у першому кварталі 2019 року в повному обсязі були реалізовані активи таких неплатоспроможних банків: Брокбізнесбанк, Даніель, Автокразбанк, що були передані ними у заставу НБУ. Загалом від реалізації цих активів Нацбанк отримав 27,2 млн грн.
Читайте також: Нацбанк видав трьом банкам 83,8 мільйона рефінансу
Згідно з повідомленням, у першому кварталі 2018 року НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 969,2 млн грн. Загалом за 2017-2018 роки ця сума склала близько 5 млрд грн.
Коментарі - 6
Почему бы не испугать читателей Минфина этой цифрой…
Жаль, что НБУ не спешит публично озвучить разбивку по долгам по рефинансу в разрезе банков, например на начало 2019 года или на конец первого квартала 2019…
Непогашенные кредиты рефинансирования числятся за банком Надра ещё со времён первого ввода ВА в этот банк и их общая сумма примерно 10 млрд гривен только по одному банку.
Так что умножьте на 10 и тогда выйдете на более правдоподобную цифру.
Эта сумма состоит из средств, поступивших от реализации ФГВФЛ залогового имущества (активов) и средств, полученных из других источников.