Зростання валового внутрішнього продукту України в січні-лютому 2019 року оцінюють у 1,2%. Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, передає «Уніан».
9 квітня 2019, 15:13
Економіка України зросла на 1,2% з початку року
Основні чинники
- У міністерстві зазначають, що на діяльність реального сектора в січні-лютому негативно вплинуло падіння в промисловості і торгівлі, викликане проведенням поточних та капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і енергогенеруючих компаніях.
- Водночас активна діяльність будівельних підприємств і сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров'я і банківський сектор) забезпечили позитивну динаміку ВВП.
- Крім того, в перші два місяці року спостерігалося зростання попиту на будівельну продукцію — на 36,9% зросли обсяги будівництва інженерних споруд, на 18,6% — нежитлових будівель.
Читайте також: Середня зарплата в Україні зросла за три роки на 170 доларів — Кубів
- Крім цього, за даними Мінекономрозвитку, «Укртрансгаз» збільшив на 15% транзит російського природного газу, активізувалися вантажні перевезення автомобільним транспортом (на 31,3%).
- Також зростання ВВП сприяла сприятлива цінова кон'юнктура на окремих світових товарних ринках.
Як повідомлялося раніше, Держстат оцінив зростання ВВП України в четвертому кварталі 2018 року в 3,4%, в третьому кварталі — 2,8%, у другому кварталі — 3,8%, в першому кварталі — в 3,1%. Дані Держстату в цілому за 2018 рік поки не оприлюднені.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 16
Потому для оценки уровня жизни в стране лучше смотреть ВВП на человека.
«Что, что? Кемскую волость?
О я, я! Кемска волость! О я, я!
Кемскую волость? Да пусть забирает на здоровье! А я то думал, Господи...»
Здесь ошибка. ВВП на человека первичен. Правильно говорить чем меньше численность населения, тем меньше общий ВВП без перемен в экономике и уровне жизни. В вашей формулировке похоже что уменьшение численности населения что-то там увеличивает. Это неверно.
Украина не реализовала политику которая привела к уменьшению населения, а только отвечала на внешние влияния. Сначала аннексия, потом мятеж. Потом цены на наш экспорт упали в два раза (на нефть кстати тоже, что немного смягчило). Это все не политика Украины. Политика Украины уже шла потом как ответы. Децентрализация — предохранитель от мятежей. И частичная деолигархизация, которая произошла сама, так как у олигархов стало меньше денег (цены на метал упали), а меньше денег — меньше власти.