Фактично за рік до запровадження тимчасової адміністрації активи Петрокоммерц банку скоротилися майже вдвічі – з 1 300 млн грн до 700 млн грн. Про це розповіла директор департаменту розслідування протиправних діянь ФГВФО Катерина Мисник.
У ФГВФО розповіли про афери в банку Петрокоммерц-Україна
За її словами, оціночна вартість активів виявилася ще нижчою – 230 млн грн. Таким чином, банку завдано збитків на загальну суму близько 1 млрд грн.
До 2015 року фінустанова належала російському банку «Петрокоммерц», а основним напрямом його діяльності було обслуговування корпоративних клієнтів, кредити яких мали ліквідне забезпечення – нерухомість, виробничі потужності тощо.
У березні 2015 року російський банк продає всі акції «Петрокоммерц-Україна» 11 фізичним особам. З цього часу якість активів банку знижується, що безпосередньо пов’язано з неправомірними діями посадових осіб установи.
Як з’ясувалося згодом у процесі ліквідації банку, одними з основних учасників схем виведення активів стали ТОВ «ФК «Централ Капітал» і ПАТ «ЮСБ Банк».
Зокрема, за однією зі схем між банками було укладено угоду, за якою «Петрокоммерц-Україна» набував права вимоги за 5 кредитами в «ЮСБ Банк», забезпеченими сміттєвими цінними паперами двох фіктивних компаній.
З кореспондентського рахунку «Петрокоммерц-Україна» в «ЮСБ Банку» було списано необхідні для розрахунку 206,36 млн грн, які були попередньо перераховані фінансовою компанією «Централ Капітал» в рахунок оплати за придбані у «Петрокоммерц-Україна» кредити, забезпечені високоліквідним майном.
В результаті банк «Петрокоммерц-Україна» залишився з непрацюючими кредитами, забезпеченими сміттєвими цінними паперами, та без грошей.
Нагадаємо, 3 березня 2016 року Нацбанк запровадив особливий режим контролю за діяльністю банку. З огляду на масштаб виявлених махінацій, 7 березня 2016 року банк було визнано проблемним, а 17 березня запроваджено тимчасову адміністрацію.
Процедуру ліквідації банку розпочато 22 квітня 2016 року.
Коментарі - 3