Рада з фінансової стабільності констатувала, що з кінця 2018 року окремі ризики для стабільності фінансової системи України знизилися. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Рада фінстабільності розповіла, що впливає на курс гривні
Основні чинники
«Надходження експортної виручки і збільшення портфельних інвестицій нерезидентів в ОВДП сприяють помірному зміцненню гривні. Банківська система також демонструє стабільну і прибуткову діяльність», — ідеться в повідомленні.
Разом з тим учасники відзначили, що в 2019 році зростання економіки сповільниться через ослаблення зовнішнього попиту і необхідність дотримуватися жорсткої монетарної та фіскальної політики, завдяки чому триватиме зниження інфляції. Серед ключових ризиків — більш стрімке уповільнення світового економічного зростання і темпів зростання країн — торговельних партнерів України, а також можлива несприятлива динаміка на товарних ринках.
Читайте также: Фінкомпаніям дозволили встановлювати власний валютний курс
Рада фінстабільності обговорив питання зниження обсягу непрацюючих кредитів в банківському секторі, а також відзначив роботу протягом минулого року Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку, спрямовану на скорочення обсягів проблемної заборгованості. Темпи скорочення такої заборгованості в останньому найбільші. Ця робота здійснювалася, зокрема, з урахуванням оприлюднених в кінці 2018 року рекомендацій для держбанків по роботі з NPL. Учасники ради наголосили, що проблема NPLs на балансах держбанків повинна бути остаточно розв'язана протягом 2019 року.
Також у ході ради обговорили питання реструктуризації заборгованості ФГВФО перед Мінфіном. Учасники підтримали думку, що розв'язання проблеми надмірного боргового навантаження на Фонд має бути комплексним і потребує окремої законодавчої ініціативи.
Коментарі - 5
Пока наши власти активно выкупают американскую валюту, заводимую западными инвестфондами под покупки наших ОВГЗ, и платят ею кредиторам.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120810/