За четвертий квартал 2018 року валовий зовнішній борг України зріс на 515 млн доларів — до 114,7 млрд доларів. Про це пише Ліга з посиланням на НБУ.
Валовий зовнішній борг України зріс на 515 мільйонів
Борг сектору державного управління зріс на 4,8% — до 40,13 млрд доларів, борг центрально банку зріс на 17,6% — до 7,9 млрд доларів. У той же час борг інших депозитних корпорацій скоротився на 0,2% — до 5,8 млрд доларів, борг інших секторів — на 3,9%, до 51,4 млрд доларів.
За даними НБУ, в третьому кварталі попереднього року валовий зовнішній борг України становив майже 114,2 млрд доларів.
Валовий зовнішній борг — це загальний обсяг заборгованості країни за всіма зовнішніми позиками і невиплаченими за ними процентами. Цей показник включає не тільки державний борг, а й недержавний (банків, національних та акціонерних компаній і т.п.).
За інформацією Міністерства фінансів, в січні 2019 року державний (прямий) і гарантований державою борг України скоротився на 70 млн доларів (0,09%) у порівнянні з груднем 2018 го — до 78,25 млрд доларів.
У бюджеті на 2019 рік заплановані платежі з погашення та обслуговування держборгу в сумі 417 млрд грн.
Найбільш суттєві платежі з обслуговування зовнішнього боргу передбачаються в березні і у вересні — по 500 млн доларів за євробондами, які були випущені в результаті реструктуризації в 2015 році.
Коментарі - 22
https://news.finance.ua/ua/news/-/446100/zrostannya-vvp-ukrayiny-pryskorylosya-do-maksymumu-za-sim-rokiv-infografika
3%+ это конечно круто, но в нашей макроэкономике это катастрофически мало, тем более что на этот год уже закладывают существенное замедление темпа. Под максимумом за 7 лет мы обсуждаем рост всего лишь на 3 процента, на выходе их обвала на 17% за 2 года. Нам нужен рост минимум 5% в год, что после такой просадки в целом можно было бы считать естественным положением вещей. Пружина растянулась, потом ее бросили, но вместо мощного противохода с низкой базы мы имеем черепаховый ход, тоторый едва добрался до середины просадки и уже сходит на нет.
Тут нюанс. Такие ребусы я разрешал в первом классе…
При достижении 125 млрд баксов, если не ошибаюсь.
Достаточно регулировать курс гривны, тем самым убивать 2-х зайцев — стимулировать реальный сектор экономики и экспорт, да еще уделать заодно наших стервятников-инвесторов. Регулировать несложно, достаточно направленно скупать в резервы валюту.
Ладно, поюморили и хватит, спасибо за диалог.)
А вот тех, кому реструктуризацию делали в 2015 году — это на литературном русском называют «фонды-стервятники». Франклин Темплтон и еже с ним. Это такие инвестфонды, которые питаются на венчурных инвестициях с очень высокой доходностью при очень высоком риске. Обычно скупают всякую «падаль» на рынке, часто ввиде неликвидных облигаций развивающихся экономик с дисконтом из-за преддефолтного статуса. Доходность и так там драконовская, но если еще с большим дисконтом — вообще сказка. Но есть высокий риск невозврата или резки корпуса и купона. Вот им в основном реструктуризацию и провели. Вы подумали что «стервятники-инвесторы» это я иносказательно? Нет, это я прямым определением дал. Именно так здесь на форуме их и величали в тот момент. Читайте матчасть.
І чому одразу офшори Рахунок, якщо це прибутковий інструмент для всіх?
Наявність «лінка» міжнародного депозитарію Clearstream вдепозитарії Нацбанку і плани вивести торги ОВДП в термінали Bloomberg і Reuters спрощують доступ іноземних інвесторів до локального ринку ОВДП. За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, обсяг інвестицій нерезидентами в ОВДП найближчим часом зросте до 15% або до 162 млрд грн. Процентні ставки за українськими ОВДП зараз є найбільш привабливими в порівнянні з держпаперами інших країн.
До речі на росії взагалі ріст мінімальний… І покращення не передбачується…
«А у соседа корова сдохла» (с).
Как в анекдоте:
«Бог обращается к мужику: — Все, что не попросишь сделаю вдвое твоему соседу!
А в ответ: — Выколи мне один глаз!»
По рості економіки росію випереджаємо… І нехай так буде і надалі.
Прочитал, не понял.
И не понял, как первое предложение согласуется со вторым?