Середа може досить серйозно змінити розклад сил на валютному ринку.
Долар у середу: чому можливий обвал курсу
Основна причина — вдале з точки зору обсягів розміщення ОВДП Міністерством фінансів у вівторок (залучено до бюджету в гривневому еквіваленті 12,5 млрд гривень, з яких понад 80% в гривні).
Це виявилося досить несподівано як для спостерігачів (ми і самі прогнозували розміщення на 3-4 млрд гривень), так і для самого фінансового ринку та призведе до необхідності у частині іноземних покупців облігацій продавати валюту (сьогодні день розрахунку за ці папери). Обсяги купівлі ОВДП в цей раз істотні — тому зростання пропозиції валюти на торгах може ситуативно зміцнити гривню, а Нацбанку дасть можливість поповнити ЗВР.
Крім цього, сьогодні ще клієнти, які з тих чи інших причин не встигли вчасно розрахуватися з бюджетом також будуть активно продавати валюту, щоб закрити борги перед державою. Перспектива значних штрафів та пені за прострочення податкових зобов'язань різко активізує це бажання у компаній. Це також спрацює на нацвалюту.
Проти гривні працює:
1) зростання обсягів скупки валюти у імпортерів (вони викуповують майже весь приріст пропозиції);
2) зростання котирувань готівкового ринку (тут посилюється спекулятивна складова переливів валюти з безготівкового ринку на готівковий через операції по валютній позиції банків);
3) зростання ліквідності в системі на 3,1 млрд гривень -до 58,9 млрд станом на ранок середи. Правда — частина цих ресурсів сьогодні піде з ринку на оплату куплених ОВДП, але і у спекулянтів залишиться пристойний ресурс для розкачки курсу;
4) психологічний фактор росту долара майже на 1 гривню при продажу за останній тиждень. Експортери щодня притримують валюту, чекаючи оптимально високих котирувань і тільки потім продають основні обсяги. Це грає «на підвищення» курсу і створює нездоровий ажіотаж по скупці валюти з психологією — купити сьогодні, тому що завтра буде дорожче.
Незважаючи на те, що ринок залишиться повністю залежним від курсових завдань і ситуативних розкладів великих гравців — «Мінфин» очікує деяке зниження котирувань міжбанку за рахунок валютних вливань іноземців на ринок для забезпечення оплати куплених облігацій.
Ми прогнозуємо коридор по долару на сьогодні в межах 27,10-27,30 гривень з максимально можливим виходом НБУ на торги зі скупкою надлишку валюти (як мінімум в межах його стандартних 15 млн доларів) в «анонімному» форматі через Matching. Спекулянти сьогодні працюватимуть в режимі «в дві сторони».
Котирування готівкового валютного ринку:
На готівковому ринку фінансисти продовжують поступово задирати котирування, але сьогодні будуть дуже уважно стежити за ситуацією та поведінкою міжбанку.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,05- 27,25 і продаж 27,28-27,55 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,20-27,30 гривень та продаж 27,34-27,40 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 36
Для мене це теж інвестиції інвесторів.
Рынок возвращается к рынку вторника. По сути сгладился только вчерашний скачек.
Ликовать пока не стоит. Просто сейчас гривна и рынок находят оптимальный коридор.
Ликвидность по гривне на высоком уровне пока.
Доллар 27,08-27,25
Евро 30,65-30,93
Рубль 0,4205-0,4230
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120146/
А потом хоть потоп.
Інвестиції — це гроші вкладені в те, що пізніше принесе прибуток. Який прибуток принесе разова виплата пенсіонеру??? Мені шкода тих, хто живе на мінімальну пенсію, але ці «транші» не змінять ситуацію на краще. Єдиний спосіб вибратися з боргової ями — бездефіцитний бюджет. тоді за років 5 жосткої економії можна зменшити борг до безпечного рівня. а доти витрачатимемо чверть бюджету на погашення та обслуговування боргів.
Я би голосував за того, хто пообіцяє дефолт по всім фінансовим зобов«язанням держави. Так, буде не легко, але ми нічим не ризикуємо, попит на зерно та метал буде завжди… Мінімальну кількість необхідної валюти матимемо та ще й заробітчани підтримають курс. Ну а який сенс заробляти на експорті ту валюту, яка іде все одно за межі держави. В казні що так нуль, що інакше — той самий нуль. То після дефолту хоч винні нікому не будемо.