Цього вівторка на валютному ринку ми очікуємо продовження зростання статистики торгів — в межах до 520 млн доларів при здійсненні до 650 угод. А також збільшення курсових коливань протягом дня.
Долар у вівторок: чому можливі валютні ралі
Виною тому декілька чинників, що впливають на настрої і завдання клієнтів на валютному міжбанку в цей період:
1) Зростання обсягів обов'язкових продажів і ситуативні перекоси попиту та пропозиції валюти на торгах через неробочий день в Україні 8 березня. Вчора банки зарахували клієнтам валютну виручку за минулу (святкову для нашої країни) п'ятницю і безпосередньо за понеділок. Сьогодні 30% від цих надходжень будуть обов'язково продані на ринку, що збільшить пропозицію та зіграє на користь нацвалюти;
2) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Розрахунки по ньому в середу, але при вдалому збігу обставин — вже з сьогоднішнього дня частина клієнтів-іноземців продаватимуть валюту, щоб отримати гривню і завтра розрахуватися за куплені гривневі облігації.
Це спрацює також на зміцнення гривні, але на особливі обсяги таких продажів ми б не дуже розраховували, тому що ті з іноземців, хто хотів їх придбати -вже зробили це минулого тижня, а сьогодні відбувається тільки їх дорозміщення.
Крім цього, багато нерезидентів щоб не отримувати додаткові валютні ризики - вирішать за краще купити відразу ОВДП, номіновані у валюті, що знизить обсяги їх потенційної пропозиції валюти на торгах. Можливі перерозміщення банками і клієнтами в нові ОВДП раніше погашених сум, але на особливий обсяг «живого» припливу гривні до бюджету на цьому аукціоні ми не розраховуємо;
3) Поведінка готівкового ринку і стрімке зростання ліквідності в системі. В обмінниках припинилося зниження котирувань. Більш того — вони почали поступово зростати. Це говорить про те, що цей сегмент валютного ринку вже «не вірить» в подальше падіння курсу на міжбанку і орієнтується на діючі котирування, як на курсове «дно». Зазвичай така поведінка готівкового курсу попереджує про швидку зміну ситуації і на торгах безготівковим доларом. Це працює проти нацвалюти.
Крім цього, коррахунки банків на ранок вівторка злетіли відразу на 10,1 млрд — до 59,2 млрд гривень, що дає спекулянтам ресурс для активних спроб покачати курс.
При виникненні ситуативного надлишку валюти — його продовжить викуповувати НБУ в резерви через Matching.
Ми прогнозуємо на вівторок розширення коридору по долару в межах 26,25-26,40 гривень зі збільшенням залежності курсового тренда від дій найбільших гравців.
Котирування готівкового валютного ринку:
На готівковому ринку намітилося зростання ціни продажу долара і триває різнобій концепцій та поглядів щодо подальшого поводження курсу.
Частина банків і фінкомпаній починає працювати в форматі не тільки «з обороту» з низьким спредом, а й на поступове підвищення курсу продажу.
А частина фінансистів відверто розширило спред по курсу, що говорить про те, що вони очікують корекції і не хочуть нести додаткові валютні ризики.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,30- 26,40 і продаж 26,53-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,35-26,54 гривень та продаж 26,55-26,60 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 23
Ликвидность в системе на достаточно высоком уровне, под 59 млрд.грн — что против гривны. Но сегодня аукцион и думаю часть гривны уйдет туда. Рынок утром достаточно спокойно реагирует, сует то в низ пару копеек, то сейчас вверх, а вечером будет зависеть от аукциона. Сейчас экспортеры слегка придерживают валюту. На самом деле рынок достаточно спокойно находит сам находит свою нишу. Сейчас все упрется в аукцион и его результаты, он даст рынку понимание движения на этой неделе, а так рынок просто «дрейфует».
Доллар 26,27-26,42
Евро 29,50-29,84
Рубль 0,3995-0,4015
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120146/
Банкіри рекомендують дотримуватися принципу диверсифікації, розклавши свої заощадження в різні валюти.
«На мій погляд, ідеальна така пропорція — 40% в гривні — оскільки основні витрати ми все-таки робимо в ній, — радить Наталія Шишацька з Forward Bank. — Решту коштів в пропорції 30/30 — долари США та ЄВРО — в цьому співвідношенні будуть нівелюватися зміни світового курсу EUR/USD».
Головний скарбник Altbank Наталія Стельмах відзначає, що зараз прибутковість гривневих заощаджень привабливіша, ніж у валюті. «Ставки за депозитами, як мінімум, покривають рівень інфляції, а альтернативний варіант — інвестиції в гривневі ОВДП, — дає можливість отримання додаткового доходу, який в короткостроковій перспективі покриває навіть потенційне зростання курсу валюти», — рекомендує банкір.
Також є варіант частину заощаджень вкласти в золото, яке традиційно вважається «тихою гаванню» для інвестицій, проте такий внесок не покривається Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Походу аукцион не очень.
Возможно после обеда стало ясно что они пойдут в валюту а не в ОВГЗ и т.д.