У середу на валютному міжбанку активність клієнтів досягне максимуму. Ми очікуємо зростання обсягів операцій і кількості угод в межах до 500 млн доларів при здійсненні до 630 угод.
Обвал валюти на міжбанку: що відбувається
Причин декілька:
1) Досить вдалі результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Мінфін продав паперів майже на 5,7 млрд гривень і фактично це все гривневі облігації. Сьогодні пройдуть розрахунки за цими угодами. Висока прибутковість даних ОВДП привернула іноземців і вони продовжать продавати валюту для оплати за них. Це спрацює на користь зміцнення нацвалюти;
2) Завершення «короткого» робочого тижня. Він закінчується завтра — 7 березня (четвер) і більшість компаній віддасть перевагу рішенню провести свої зовнішньоекономічні операції сьогодні, щоб завтра «не зависнути» з розрахунками і товарами на три майбутніх вихідних дня. Це збільшить статистику торгів;
3) Дні скупки валюти під репатріацію дивідендів «дочками» іноземних компаній. Цей фактор поки слабо спрацював в цьому місяці. Мабуть іноземці чекають курсового «дна» по долару і купують валюту досить стримано, але вже залишається занадто мало часу для таких операцій і скоро ми побачимо цих клієнтів на ринку;
4) Необхідність у компаній профінансувати поточну виробничу діяльність (виплати зарплати за лютий, оплата оренди, закупівля сировини і матеріалів та інше). Як і всі попередні дні — гривня і сьогодні буде в дефіциті, що призведе до активізації продажів валюти більшістю клієнтів;
5) Падіння котирувань готівкового ринку. Курси обмінників знижуються, що опосередковано призводить до виходу на міжбанк досить «дешевої» валюти через викуп її у населення і потім перепродажу банками через валютну позицію на торгах.
Коррахунки банків на ранок середи зросли на 2,26 млрд гривень — до 47,6 млрд, що все ж таки не дуже позначиться на можливостях спекулянтів по розгойдуванню курсу. Занадто багато факторів працює на користь зміцнення гривні і швидше за все спекулянти будуть також грати «на пониження».
В цілому, ми прогнозуємо на середу курс долара в межах коридору 26,40-26,60 гривень.
НБУ, як завжди, при надлишку пропозиції долара на торгах продовжить виходити на міжбанк з купівлею валюти в «анонімному» форматі через Matching.
Котирування готівкового валютного ринку:
Що стосується готівкового курсу долара, то сьогодні тут «хто в ліс, хто — по дрова». Курс банків і обмінників мають явно різноспрямований рух і відчувається, що фінансисти просто закривають свої питання по валюті, не особливо орієнтуючись на якийсь єдиний тренд.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,40- 26,55 і продаж 26,56-26,95 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,45-26,60 гривень та продаж 26,5490-26,70 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 62
НБУ косит с самого утра.
Евро также торгуется ниже 30,00, сейчас 29,90.
Рубль приближается к 0,40.
Доллар 26,40-26,55
Евро 29,80-30,10
Рубль 0,4005-0,4030
Пока косит НБУ — курс не так проседает пока, но может вчерашняя ситуация повторится ближе к обеду.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120146/
не было б выкупа ушел бы ниже 26,40
Спрос на американскую валюту в мире усиливается, доллар по отношению к евро укрепляется.
Он такое делал в начале февраля, когда также удачно заходили в ОВГЗ,
Questionz. «А за рахунок чого вони планують віддавати такі щедрі відсотки облігацій?» — абсолютно правильный вопрос!!! Это меня тоже очень интересует. Или живут одним днем…
Ну крім Яценюка з Яресько, які коли реструктурували борг говорили про 5-8% росту економіки в рік, ага.
Проблемы могут начаться в мае. Именно в этом месяце будут первые большие выплаты по внешнему долгу, говорит Тарас Котович из ICU.
»В первом квартале 2019 года будут преимущественно выплаты по внутреннему долгу. Сформировавшегося запаса валюты нам хватит разве что до конца февраля. С займами, которые мы ожидаем от Евросоюза и деньгами под гарантию Всемирного банка, мы спокойно проживем до мая. Но в мае нужно будет платить по облигациям, которые мы размещали под гарантию Соединенных Штатов (на сумму $1 млрд — Ред.). Поэтому в течение первых четырех месяцев 2019 года Украине очень важно будет снова выйти на внешний рынок заимствований. Важно найти «окно» и разместить новые еврооблигации хотя бы на $1-1,5 млрд", — поясняет Котович.
Реалистично ли выйти найти инвестора в самый разгар президентской кампании, и какой будет процент по еврооблигациям? Это вопросы, на которые сейчас никто не может ответить.
Но это бюджетный процесс, говорит аналитик из ICU, нужно либо искать «окно» и выходить с новыми евробондами, либо же искать другие источники финансирования в объеме $1-1,5 млрд." https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/kak-ukraina-budet-pogashat-svoi-dolgi-v-2019-i-c-348577/
Второй пиковый месяц по внешним выплатам — это сентябрь. То есть в конце лета Минфин, вероятно, будет еще раз выходить с евробондами. Снова на сумму $1,5-2 млрд (в зависимости от объема первого размещения).
Что произойдет, если возникнут осложнения с привлечением внешних займов? Все, как показал опыт, зависит от размера проблемы.
«Выплаты по валютному долгу напрямую не влияют на курс валют, — говорит Елена Белан, главный экономист Dragon Capital. — Только опосредованно. Если новых займов будет недостаточно, чтобы рассчитаться с долгами, правительству нужно будет либо сократить расходы, чтобы купить валюту у НБУ и заплатить кредиторам, либо объявить дефолт. В обоих вариантах есть большой риск девальвационного давления на гривню из-за негативного влияния на ожидания и настроения участников валютного рынка».
Идем далее в низ по доллару и евро.
Можно выходить по 10-15 млн, в можно по 50-100 млн.
Пока только в этом вопрос
Мне нравится прогноз Форекс Клуба на этот месяц 26,75-27,75 — ржу до сих пор )
Источник: https://ghall.com.ua/2019/03/06/v-rossii-ministr-ekonomiki-ne-smog-otvetit-na-vopros-kak-obespechit-rost-vvp/
Зарплаты не растут, остатки сбережения населения упали в феврале на 2%+. Россия тухнет. Резервы еще есть, но они не для обычных людей.
Ближайшее время я описал в воем блоге )