У вівторок на валютному ринку продовжиться зростання обсягів операцій та активності клієнтів. Ми очікуємо статистику торгів — не менше 430-500 млн доларів при здійсненні до 550-630 угод. Причини залишаться незмінними:
Початок місяця, ОВДП і покупки нерезидентів — куди піде курс
1) Період купівлі валюти під репатріацію дивідендів «дочками» іноземних компаній (перша декада кожного місяця);
2) «Короткий» робочий тиждень. Останнім робочим днем буде четвер 7 березня і компанії поспішають закрити свої валютні зобов'язання найближчим часом.
Фактор надходжень відшкодувань ПДВ на рахунки експортерів вже не є принциповим, тому що основні перерахування на їх рахунки вже були зроблені раніше.
Додасть пропозиції валюти на ринку і необхідність у бізнесу провести розрахунки з персоналом за минулий місяць, оплатити орендні платежі і профінансувати поточні виробничі потреби в сировині та матеріалах. Гривня знову в дефіциті і тому компанії будуть скидати валюту понад обов'язкових 30% валютної виручки.
Вже стає звичним, що союзником гривні виступає готівковий ринок, де котирування продовжують мати тенденцію до зниження, а зростання обсягів здачі громадянами валюти перед 8 березня дає можливість обмінникам грати на обережне «пониження» курсу.
Коррахунки банків на ранок вівторка зросли на 1,18 млрд гривень — до 45,4 млрд, що розширить можливості спекулянтів покачати курс, але їх апетити буде стримувати черговий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП.
Сьогодні — сам аукціон, завтра — розрахунки по купленим паперам. Висока прибутковість гривневих ОВДП приваблює іноземців і вони частково скидають валюту для їх придбання.
В цілому, ми прогнозуємо на вівторок курс долара в межах коридору 26,72-26,88 гривень.
Нацбанк продовжить при надлишку пропозиції долара на торгах виходити на міжбанк у «анонімному» форматі інтервенції по його скупці через Matching.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,60- 26,77 і продаж 26,85-27,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,85 гривень та продаж 26,86-26,90 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 24
Все факторы за гривней как по доллару, так и по Евро, в т.ч. и рубль уступит.
Гривна очень нужна всем — если кратко, ее почти нет, все факторы против гривны «тихо тают» на этом фоне.
НБУ будет откупать не «стесняясь»
Доллар 26,73-26,82 — думаю в этом коридоре пройдут основные суммы
Евро 30,25-30,45 — укрепление также и не слабое.
Рубль 0,4063-0,4085
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120146/
Причиной стала монетарная политика НБУ и высокая доходность облигаций внутреннего госзайма (ОВГЗ), которая привлекает иностранных инвесторов. Так, за январь-февраль нерезиденты нарастили портфель гривневых ОВГЗ на более чем 10%, до 12,9 млрд грн.
По мнению аналитиков, инвесторы в марте займут выжидательную позицию перед президентскими выборами. А вот изменение политической конъюнктуры в стране может привести к перемещению капитала, что отразится на гривне.
Лично меня то как используют ОВГЗ скорее пугает и ничего хорошего в долгосрочной перспективе я в них не вижу. См., например, этот комментарий: https://minfin.com.ua/blogs/victors/119693/#com3544487
Коли є сумніви чи тиск з боку інших — не вкладайте.
https://minfin.com.ua/ua/blogs/bonv/119206/
Перед обедом передышка. Возможно в конце дня еще уйдем
Возможно такие низкие остатки сыграли важную роль и надежда на укрепление валюты в период репатриации дивидендов — полностью ушли в небытие и рынок это понял.
Доллар 26,61-26,65
Евро также 30,13-30,16
Рубль 0,4045-0,4050
Я не думаю что НБУ будет вмешиваться если будет коррекция, рынок сам будет находить коридор.
Фактор вывода дивидендов опять как и в прошлом месяце просто невелировался.
4 марта НБУ также приобретал доллар на межбанке, не давая сильно провалиться его курсу.
Регулятор уже приобрел суточную валютную норму, но может взять еще больше…
Поправьте пока паника не началась)