Поточний рахунок платіжного балансу зведено з профіцитом 0,4 млрд доларів завдяки суттєвому звуженню дефіциту торгівлі товарами. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
НБУ: Поточний рахунок платіжного балансу зведений з профіцитом
Як зазначає регулятор, нарощування поставок продовольчих товарів та відновлення зростання обсягів експорту металургійної продукції сприяло прискоренню нарощування обсягів експорту товарів (до 9,1%).
«Натомість вартісні обсяги імпорту залишалися практично на рівні минулого року (зросли на 1,2%). Це зумовлено скороченням закупівель енергоносіїв та певним послабленням внутрішнього попиту на імпортовані товари на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку», — йдеться в огляді.
На відміну від попередніх місяців, у січні Україна була чистим кредитором зовнішнього світу (на 0,5 млрд доларів).
Зокрема зростання обсягів чистих зовнішніх активів приватного сектору переважило приплив капіталу за державним сектором. Останній сформувався завдяки інвестиціям нерезидентів у гривневі цінні папери.
Сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля, а міжнародні резерви з початку 2019 року станом на кінець січня майже не змінилися (20,8 млрд доларів).
Коментарі - 6
Но правда несколько беспокоит сие:
«В частности рост объемов чистых внешних активов частного сектора перевесил приток капитала по государственному сектору»
и сие:
«В отличие от предыдущих месяцев, в январе Украина была чистым кредитором внешнего мира (0,5 млрд долларов)»
Не вывод ли активов в предверии выборов чаем?
Это равноценно профициту текущего счета при неизменных резервах.
То есть математически экспорт больше чем импорт и неизменные резервы могут получится только если по финансовому счету обратная картина (возврат долгов).
Ну если сократились пассивы и за счет этого чистые активы выросли — это ладно. В моем предположении что выросли активы. Тогда за границу очевидно вышли прямые инвестиции, что логично в период политической неопределенности. Режим выводит денежки за бугор, вполне вероятно.