Нацбанк планує запровадити низку заходів для звуження сфери використання готівки. Відповідний проект постанови регулятор виніс на громадське обговорення і приймає пропозиції до 27 березня.
27 лютого 2019, 19:12
Нацбанк планує обмежити використання готівки
Які обмеження пропонує регулятор
- зниження граничної суми розрахунків готівкою суб’єктів господарювання з фізичними особами з 50 000 гривень до 15 000 гривень (тобто встановлення її у розмірі, що не перевищує 10% від суми, установленої для фінансових операцій з готівкою, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу);
- обмеження у розмірі до 15 000 гривень включно готівкових розрахунків фізичних осіб – довірених осіб суб’єктів господарювання, які отримали готівку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок такого суб’єкта господарювання;
- обов’язок суб’єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів з поточних рахунків для готівкових розрахунків з фізичними особами надавати на запит банку підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, та інші документи, що необхідні банку для вивчення клієнта.
Читайте також: Експерт назвав основні ризики для курсу гривні в 2019 році
- Водночас гранична сума розрахунків готівкою фізичних осіб з суб’єктами господарювання у розмірі до 50 000 гривень включно залишиться без змін.
- Крім того, безготівкові розрахунки суб’єктів господарювання можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.
Що це дасть
- звуження сфери використання готівки;
- сприяння зменшенню тінізації економіки;
- подальший розвиток безготівкового сегменту;
- забезпечення стабільності надходження готівки до банківської системи.
Також підготовка Проекту зумовлена необхідністю вдосконалення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та приведення його норм у відповідність до вимог законодавства.
Раніше «Мінфін» писав про те, що Латвія хоче звести до мінімуму готівкові операції.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 8
Дайте полную свободу и тогда смысла прятаться не будет.
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/115272/
И всех неугодных блокировать и в крепостные сразу.
Из принципа наличным отдаю предпочтение и меня удивляет эта якобы борьба с тенизацией, в то время как наш Шоколадный спокойно пользуется оффшорами и никто это не расследует.
Зато отменили статью по незаконному обогащению, браво!
«Зато отменили статью по незаконному обогащению, браво!» — Президент уже сказал, что подаст проект Нового закона, и там уже никто не обойдет это незакон.обогащение.
Насчет налички — мы идем по пути Европы, а не даже США. Там жестко все заживают, и нам все передается. Нигде такого жесткого и быстрыми темпами «зажима» с наличкой как в ЕС. Так что это они на нас влияют.
Хотя я думаю, налична должна быть у нас, важно понимать уровень, а так как у нас треть экономики в тени, то все миом проходит. Хотя, повторюсь, это не проблема 15-50 тыс.грн., это проблема коррупции более высокого уровня и взяток.
Меня как-то в Европе немцы просили им купить сувенирные монеты т.к. для них установлен лимит в 1000 евро, а для туристов такого лимита нет. Глупо, не правда ли? В своей стране чувствовать себя бесправным.
Свобода распоряжаться своими деньгами — одно из основных прав человека, и я против того, чтобы это право у него отбирали.
В нашем мире отобрать эту свободу равносильно крепостному праву.
… И вот вся родня у гроба рыдает потому что боится нарушить лимит установленный Нацбанком…
подходит раввин… проблема решается…
(можно даже снять рекламный ролик)