У стратегічних планах практично у кожного українця незнищенно живе тяга до стабільного доходу. Бажано без зайвих стресів, ризикових операцій та з мінімальними зусиллями. Звучить заманливо, але ...
Інвестиції в нерухомість, як засіб пасивного доходу
Наприклад, банківські вклади — це один з варіантів. Правда, події останніх років суттєво підірвали віру вкладників в надійність такого інструменту. Саме тому сьогодні все більшої популярності набувають капіталовкладення в нерухомість, які довели свою стійкість до «фінансових штормів». Особливо в столиці, де з року в рік зростає попит на доступне житло, а варіанти капіталовкладення варіюються від елітних ЖК до реліктів часів СРСР.
У нашій країні ринок нерухомості — це один з найбільш стабільних ринків, що дарує впевненість у цілості інвестицій та обіцяє (при правильному підході) стабільний дохід.
Однак, коли абстрактний план купівлі житла переходить зі стану туманних задумів в практичне русло, з'являється безліч питань, відповіді на які змушують майбутніх власників міцно задуматися.
Наприклад, навіть володіючи необхідною для покупки сумою і твердим переконанням, що прийшов час конвертувати свої «кровні» в квадратні метри, мало хто спромагається передбачити такий фактор, як часові та фінансові витрати на контроль і обслуговування придбаного житла. Особливо в тому випадку, коли квартира купується не для власного користування, а, наприклад, для здачі в оренду. Та й де гарантія, що купуючи квартиру на вторинному ринку (в якійсь облізлій висотці з проблемними комунікаціями) інвестору вдасться залучити орендаря на вигідних умовах?
Ось тут-то на сцену і виходять компанії, які вже давно завоювали собі місце під сонцем в Європі та Америці, але в Україні до недавнього часу не особливо розвивалися. Йдеться про забудовників, що пропонують інвесторам вкласти кошти в будівництво житлового комплексу за принципом дохідного будинку. У західній Європі близько 70% міського населення проживає саме в таких будинках.
Як прогнозують вітчизняні експерти ринку нерухомості, пік популярності дохідних будинків в сучасній Україні очікується до 2020 року.
Зараз в Києві налічується два-три десятки житлових будинків, які умовно можна віднести до дохідних. Переважно в них здаються під'їзди, секції, поверхи або просто багато квартир. Але вже сьогодні в столиці з'являються сучасні будівлі, зведені та експлуатовані за канонами, що практикуються у всіх цивілізованих країнах.
Яскравий приклад — житловий комплекс «Standard One», компанії «KDD Engineering», в Голосіївському районі Києва по вул. Васильківська, 100-А.
«Standard One» буде самостійно забезпечувати обслуговування житла, що здається в оренду, в тому числі прийом оплати. Організована багаторівнева система доступу в квартири, починаючи від входу на територію комплексу і закінчуючи доступом на поверх. Власникам надаються спеціальні електронні ключі, проводиться реєстрація гостей.
У вартість житла включені дизайнерські роботи з обробки квартир і всі необхідні меблі. Оформлення однокімнатних студій і затишних 2-3-кімнатних квартир з ергономічними плануваннями проводиться в чотирьох основних варіантах:
- Scandinavian – класичний, в світлих тонах;
- Loft – зі складними текстурами та оригінальними деталями;
- Base – з простими формами та згладженими кутами;
- Light – в урбаністичному стилі.
Але навіть не це головне. Люди, які вміють заробляти гроші власним розумом, вже якось самі розберуться з відповідними умовами та адекватною вартістю квадратних метрів, особливо з огляду на той факт, що окупність проекту розрахована в середньому на 8 років при мінімальній сумі інвестицій близько $45 тис., і доходом від оренди в районі $4 тис. на рік.
Основний мотив для майбутніх інвесторів — перспектива. Київ — одна з європейських столиць, з постійним припливом нових людей. Місцезнаходження житлового комплексу, який буквально знаходиться в двох кроках від метро та інших транспортних артерій міста, але при цьому оточений необхідними для комфортного і безпечного життя об'єктами (магазини, лікарні, парки) — вже найближчим часом продемонструє зростання інтересу до проекту, що незмінно позначиться на вартості житла та доходах інвесторів.
Та й привабливість дохідного будинку для майбутніх мешканців не можна скидати з рахунків, оскільки зручність житлового простору в 21 столітті — це не тільки планування квартири і вдале місце розташування. Завдяки передбачливості «Standard One» в новому комплексі більшість функцій можна виконати онлайн: від орендної плати та до замовлення сніданку з кафе, що знаходиться в цьому ж будинку.
Коментарі - 15
Опять же таки — стройка не закончена и сколько еще времени уйдет на ремонт всех квартир? Вы верит в 2019 что закончат под ключ Вам? Я нет!
сдать должны были год назад. В 2018 году должны были сдать 8 домов, из них 4 не имеют даже котлована.
ну и аркада судится не первый год, т.к. землю и разрешительные доки дали под одно, а получили другое, за патриотику вообще молчу