Із початку російської агресії Україна зазнала значних економічних збитків. Про це на засіданні Кабміну заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає Finclub.
20 лютого 2019, 13:30
У МЕРТ назвали економічні збитки від російської агресії
Основні цифри
- За словами глави МЕРТ, анексія Криму та окупація частини Сходу призвели до скорочення ВВП в 2014 році майже на 7%, в 2015 році — майже на 10%.
- Споживчі ціни в 2014 році зросли на 25%, в 2015 — на 43%.
- Ескпорт і імпорт в 2014 році знизилися на 20% і 28%, відповідно, в 2015 році — на 27% і 28%.
Читайте також: Росія оцінила збитки від українських санкцій
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 4
— Активи України, конфісковані Росією.
— Об'єкти нерухомості, зруйновані війною – як державні, так і належать приватним юридичним особам.
— Вартість сільськогосподарських земель.
— Змінилися торгові потоки: економічні санкції Росії проти України, які поступово вводилися з літа 2013 року, різко скоротився через війну потік прямих інвестицій в економіку України та ін.
— Економічні втрати України, в тому числі від порушених систем енергетики, видобутку природного газу та інших.
— Втрата банківських активів.
Таким чином, в ці 115 млрд не були враховані майнові втрати приватних осіб, різноплановий збиток, нанесений людям, змушеним залишити свої будинки (внутрішньо переміщеним особам), витрати держави на виплати матеріальної допомоги біженцям та інші бюджетні витрати, пов'язані з агресією Росії проти нашої країни. Не увійшли до загальної суми також зростаючі військові витрати України та людські втрати.
Не були враховані майнові втрати приватних осіб, різноплановий збиток, нанесений людям, змушеним залишити свої будинки (внутрішньо переміщеним особам), витрати держави на виплати матеріальної допомоги біженцям та інші бюджетні витрати, пов'язані з агресією Росії проти нашої країни. Не увійшли до загальної суми також зростаючі військові витрати України та людські втрати.
Какой прок от месторождений, который никто не разрабатывал и не использовал? Туда вложить не известно сколько надо было, чтобы от туда получить хоть что-то.
Интересно так же оборонные предприятия в мирное время какой смысл имели для экономики?
В общем пожаловались и хорошо, но реально причины другие — только их не озвучивают.