Згідно з прогнозом Національного банку, темпи зростання обсягів надходжень від трудових мігрантів сповільняться до $11,4 млрд проти $11 млрд. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
НБУ прогнозує уповільнення припливу надходжень від заробітчан в 2019 році до $11,4 млрд
За його словами, такий прогноз базується на кількох факторах. По-перше, приріст і грошових переказів, і дозволів, виданих на роботу в тій же Польщі, знижується в порівнянні з попередніми роками. По-друге, регулятор перевіряє популярність запитів в Google щодо пошуку роботи за кордоном і бачить зниження інтенсивності таких запитів.
«Потрібно також враховувати, що різниця між зарплатами в Україні і Польщі поступово знижується. За останні 3 роки номінальна зарплата в Україні зросла в 2,5 рази. Ми не очікуємо, що всі, хто поїхав, повернуться в Україну. Просто бачимо, що процес інтенсивної міграції загасає», — розповів Сологуб.
Він також зазначив, що в НБУ не очікують значного збільшення потоку мігрантів в інші країни.
«ЗМІ пишуть, що Німеччина вже відкрила ринок праці. Насправді цей законопроект тільки розглядається. До того ж, до мігрантів пред'являються досить жорсткі вимоги, наприклад, щодо знання мови. Тому огульно заявляти, що зараз всі виїдуть до Німеччини, не варто», — підкреслив Сологуб.
В НБУ також не відзначають «валу мігрантів» в Чехію та інші країни.
Коментарі - 5
На текущий момент в Украине средняя ЗП 10 573 грн.
Думаю при показателях в 20 000 средней ЗП в Украине трудовая миграция прекратится. На жилье и переезды больше потратят. Но до такой цифры нам расти и расти. Думаю не меньше 5 лет и в зависимости от того, кто победит на выборах.
Так что, скорее, не 5, а лет 10, без преувеличения.